Doplnit informace

pá 1. 5. 2015 koncert

Lynyrd Skynyrd

Areál ploché dráhy, PLZEŇ ukázat na najít ubytování

Jak se vám akce líbila?
Plzeň je městem průmyslu a piva, je městem na cestě na Západ, město, které leží na obchodní Zlaté stezce, město čtyř řek. A teď je i městem, které pro rok 2015 získalo prestižní titul Evropské hlavní město kultury.

Otevřenost a kreativita, trvalá a udržitelná proměna v kulturní metropoli, prostor pro dialog kultur, etnik i národů, účast občanů na životě svého města - to jsou hlavní cíle toh... (více)
Plzeň je městem průmyslu a piva, je městem na cestě na Západ, město, které leží na obchodní Zlaté stezce, město čtyř řek. A teď je i městem, které pro rok 2015 získalo prestižní titul Evropské hlavní město kultury.

Otevřenost a kreativita, trvalá a udržitelná proměna v kulturní metropoli, prostor pro dialog kultur, etnik i národů, účast občanů na životě svého města - to jsou hlavní cíle tohoto projektu. V roce 2015 se Plzeň naplno otevře kulturní Evropě jako hostitel špičkových a inspirativních umělců i jako jejich sebevědomý partner. Jako skrytý poklad pro návštěvníky města, kteří budou moci objevovat příběhy Plzně spojené s architekturou, historickými událostmi nebo průmyslovými areály.

Plzeň významně investuje do kulturní infrastruktury. Vzniká nové divadlo, kulturní továrna Světovar, novou tvář získává řada veřejných prostor. Projekt Evropské hlavní město kultury zároveň inspiruje jak tradiční kulturní instituce, tak i nové hráče z řad neziskových organizací a občanské společnosti. Rodí se nové příležitosti k mezinárodní spolupráci a tvorbě nových vzrušujících inscenací, výstav, koncertů, uměleckých intervencí. Hledají se nová témata, navazuje komunikace a vztahy.

V logu projektu Plzeň 2015 je pět teček. Možná připomínají hrací kostku, my ale stavíme spíše domino. K tomu je ale třeba k sobě poskládat spoustu dílků, které na sebe svým obsahem navazují a vzájemně komunikují. Domino ukazuje zároveň cestu i stavbu, která vyžaduje trpělivost, cit pro odhad, vytrvalost a někdy i odvahu. Odměnou je intenzivním zážitek a chuť dál stavět.

Pojďte spolu s námi sledovat, jak k sobě stavíme jednotlivé dílky programu a přidávejte své vlastní. Pojďte s námi spustit hru a projít ji až do cíle.

NAŠE VIZE:
Chceme společně s obyvateli města a jeho návštěvníky, s mezinárodními sítěmi umělců a kreativními lidmi vytvořit v Plzni podmínky pro rozvoj kulturního potenciálu. Chceme, aby Plzeň byla moderní dynamické město, které inspiruje, otevírá a rozšiřuje prostor pro různé aktivity, obory, technologie, umělecké žánry, emoce, prožitky, realizace, kultury, názory a vyznání.

JAKÁ BUDE PLZEŇ V ROCE 2015?
Město jako stále se proměňující umělecké dílo. Inspirativní místo pro vzdělávání, inovaci, umění i zábavu. Turistická destinace nabízející vysokou kvalitu služeb cestovního ruchu, kulturních a zážitků. Koncepce programu vychází z vize kultury ve městě Plzni pro rok 2015 i roky následující, kterou město formuluje ve strategickém dokumentu Program rozvoje kultury 2009-2019 s ústředním mottem: otevřenost, kvalita a inovace – investice do budoucnosti.Vystupující interpreti

  • Lynyrd Skynyrd

Další akce

The Temper Trap

pá 3.2.

The Temper Trap

Lucerna Music Bar, Praha   Koupit vstupenky

KISS

so 20.5.

KISS

BVV Brno, Brno   Koupit vstupenky

The Naked And Famous

st 1.2.

The Naked And Famous

Lucerna Music Bar, Praha   Koupit vstupenky

Sinatrology

po 12.12.

Sinatrology

Boby Centrum, Brno   Koupit vstupenky

Doplnit informace k akci Lynyrd Skynyrd

Pokud chcete k akci doplnit nebo upravit informace, tak je stačí napsat do formuláře a odeslat. Děkujeme za spolupráci a ochotu.

Zadávat e-mail není povinné, ale pokud chcete, abychom na vaši zprávu reagovali, tak jej potřebujeme znát. Děkujeme.

Zpráva byla odeslána. Děkujeme

© Festivaly.eu

Přihlášení
Přihlásit se pomocí Facebooku

Nevíte heslo?


Jste nově na Festivaly.eu? Založte si účet.