koncert 64. Folklórny Festival Východná 2018

64. Folklórny Festival Východná 2018

64. Folklórny Festival Východná 2018

Čt 28. — ne 1. červenec 2018, 09:00 uskutečněná akce
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o koncertu
Folklórny festival Východná je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom s medzinárodnou účasťou u nás a zároveň vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov. Medzi priemerne 1400 účinkujúcimi v desiatkach umeleckých autorských programov sa na tomto festivale každoročne prezentujú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov. Veľmi významná a účastníkmi vítaná je účasť ľudových remeselníkov, výrobcov a umelcov. 

V ostatnom období je jednou z najzaujímavejších súčastí festivalu množstvo interaktívnych a zážitkových programov, akými sú tanečné, hudobné, spevácke workshopy, remeselné tvorivé dielne a programy pre deti. Folklórny festival Východná je prehliadkou výsledkov pravidelnej a systematickej práce mnohých inštitúcií, organizácií, združení i jednotlivcov v oblasti tradičnej ľudovej kultúry.

Počas rokov svojej existencie festival výrazne prispieval k oživovaniu, zachovávaniu, tvorivému rozvíjaniu i verejnej prezentácii vzácnych hodnôt našej klenotnice kultúry. 

Festival sa uskutočňuje každoročne na prahu letnej turistickej sezóny v prvý júlový víkend v turisticky hojne navštevovanom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier, v rázovitej a na ľudové tradície bohatej obci Východná.

Út 6. listopad 21:00
Britská folk-rocková kapela The Levellers se do Prahy vrací ráda. Naposledy vyst...
Koupit vstupenky
so 15. září 23:00
Roxy, Praha
Mladší z bratrů Kalkbrennerů Fritz se po více než roce vrací do Roxy. Tam dorazí...
Koupit vstupenky
Út 16. říjen 21:00
Irští rockeři Kodaline konečně oznámili náhradní datum svého pražského koncertu...
Koupit vstupenky

více akcí