Adventný koncert - spevácky zbor Lúčnica

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

Spevácky zbor Lúčnica je súčasťou Umeleckého súboru Lúčnica už od jeho vzniku v roku 1948. Prezentuje sa vyspelou speváckou technikou, hlasovou kultúrou a charakteristickým zvukovým prejavom. Jeho výkony sú vysoko hodnotené odbornou kritikou a stretávajú sa s veľkým úspechom aj u širokého publika. Svoju umeleckú kariéru tu začínali i hviezdy operného neba – Edita Gruberová, Lucia Poppová, Magdaléna Blahušiaková, Ľubica Orgonášová, Marta Beňačková, Štefan Babjak, Ondrej Malachovský a mnohí ďalší, ktorí neskôr dosiahli veľké úspechy na svetových operných scénach.
Zbor Lúčnice získal najvyššie ocenenia na medzinárodných speváckych súťažiach v mestách Llangollen, Arezzo, Middlesbrough, Montreux, Gorica, La Valletta, Maribor, Tours, Oskarshamn, Bergen či Petrohrad. Na medzinárodných zborových festivaloch i koncertných zájazdoch v Číne, USA, Južnej Kórei, Argentíne, Jordánsku, Izraeli, Venezuele, na Taiwane, v Mexiku, ako aj vo väčšine štátov celej Európy, kde vystúpil, sa stal doslova miláčikom publika.
Bohatý repertoár lúčničiarov zahŕňa a cappella diela všetkých štýlových období od renesancie až po súčasnú slovenskú tvorbu. Zbor interpretuje skladby rôznych žánrov – sakrálne diela, svetskú tvorbu, zborové úpravy populárnych skladieb a gospelov, ale hlavný dôraz kladie na interpretáciu starších i nových skladieb inšpirovaných slovenskou ľudovou piesňou. Okrem toho neustále rozširuje svoj repertoár o vokálno-inštrumentálne diela komornejšieho charakteru, pričom spolupracuje s významnými slovenskými a zahraničnými hudobnými telesami, dirigentmi a sólistami.

Po umeleckom šéfovi a dirigentovi Štefanovi Klimovi, ktorý viedol spevácky zbor Lúčnice v rokoch 1951-1983, pôsobili na tomto poste Peter Hradil (1983-1998) a Marián Vach (1998-2003). Od sezóny 2003/2004 je umeleckou vedúcou a dirigentkou speváckeho zboru Elena Matušová.

Lineup / Vystupující interpreti

Lineup zatím nebyl zveřejněn.

Místo konání

Další akce

Více akcí
Poets of the Fall
Koncert, Rock, Metal
Poets of the Fall
Út 23. dubna 2019, Roxy Praha, cz

Poets of the Fall

George Ezra
Koncert, Folk, Rock
George Ezra
Po 22. října 2018, Forum Karlín Praha, cz
 Ed Sheeran
Koncert, Folk, Pop
Ed Sheeran
Ne 7. července 2019, Letiště Letňany Praha, cz

Ed Sheeran

Royal Republic
Koncert, Rock
Royal Republic
St 27. března 2019, Velký sál Lucerna Praha, cz
Three Days Grace
Koncert, Metal, Rock
Three Days Grace
Pá 19. října 2018, Malá sportovní hala Praha, cz
Transglobal Underground & Natacha Atlas
Koncert, Elektro, World
Transglobal Underground & Natacha Atlas
Út 9. října 2018, Lucerna Music Bar Praha, cz
Peter Bjorn and John
Koncert, Rock
Peter Bjorn and John
Pá 19. října 2018, Lucerna Music Bar Praha, cz
Yungblud
Koncert, Rock
Yungblud
St 23. ledna 2019, Futurum Music Bar Praha, cz

YUNGBLUD

Zaz
Koncert, Pop
Zaz
Ne 17. února 2019, Forum Karlín Praha, cz
Hlavní strana Koncerty Kostol Sv. Jakuba Trnava Adventný koncert - spevácky zbor Lúčnica