Akvabatolárium

Akvabatolárium

Akvabatolárium

ne 10. září 2017, 11:00 uskutečněná akce
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o akci
Interaktivní představení pro batolata a jejich rodiče. Pokračování projektu Batolárium. Různými formami Batolárií, inscenací pro nejmenší děti a to už od 0 roků, se divadelní tvůrci/kyně v evropských městech zabývají už od roku 1987. Hry pro nejmenší jsou běžné v Itálii, Francii, Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku či severských zemích.
Loutkové divadlo na Rázcestí se inspirovalo těmito pokrokovými evropskými tendencemi a jako první divadlo na Slovensku uvedlo divadelní projekt pro batolata a jejich rodiče Batolárium, na který navazuje v pořadí druhou inscenací. Forma insenace je úplně přispůsobená přirozeným potřebám batolat, plně respektuje neposednost dětí, zapojuje je do dění a interaktivně s nimi pracuje.
Režisérka Monika Kováčová sa tentokrát nechala inspirovat vodou: „Voda nabízí široké možnosti barev, skupenství, teplot, prostorů. Zároveň se s s tímto živlem děti setkávají každý den skrz koupání, slzy, rozlévání tekutin po stole, později neuvěřitelně přitažlivé louže. Byla s nimi od začátku jako plodová voda. Voda šplouchá, leje se, čistí, přotéká mezi prsty, rozmáčí, padá, vlní se, pění, chladí, sněží ... ale hlavně děti fascinuje a neskutečně baví. Inscenace nabídne plavbu vanolodí přes kapky, louže, přes mokré stopy do světa plného lavorů, kolíčků, kartáčků a maňásků z dětského oblečení. Promění Teátrium na kouplenové hřiště,“ říká.
Představení probíhá ve slovenštině. Pro batolata od 10 měsíců do 3 let.

ne 1. červenec
Divadelní léto pod vánočním stromkem? Udělejte svým blízkým radost vánočním vouc...
Koupit vstupenky
st 2. květen
ročník studentského divadelního festivalu DAMU Zlomvaz se letos uskuteční ve dne...
Koupit vstupenky

více akcí