Alex Clare: Acoustic tour

Alex Clare: Acoustic tour

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

Alex Clare se letos na podzim vrátí do Prahy. Britský hudebník usazený v Jeruzalémě chystá akustické album, s nímž 25. listopadu 2018 zavítá do komorního prostoru pražského NoDu. Deska s názvem Three Days At Greenmount bude obsahovat výběr Clareových nejoblíbenějších skladeb z předešlých třech alb, které s kapelou nahrál analogově. 
 Three Days At Greenmount je prvním akustickým albem, které Clare vydává. „Chtěl jsem vytvořit analogovou desku za použití tradičního vybavení jako je magnetofonový pásek jako protiklad k počítačovým programům,” vysvětluje. Album vznikalo po tři dny ve studiích Greenmount v anglickém Leedsu. Z předchozích třech alb vybral Clare své oblíbené skladby, které pak s baskytaristou Christopherem Hargreavesem a bubeníkem Chrisem Prendergastem akusticky zpracoval. Mezi nimi nechybí hit Too Close, píseň Love Can Heal, která „skutečně zachycuje emoční vypětí” nebo Caroline popisující „záchvat neobvyklé lásky v osmnácti letech”. Nahrávku doplňuje i cover skladby Hope She’ll Be Happier od Billa Witherse. „Poprvé jsem tu píseň slyšel, když mi bylo pět,” vzpomíná zpěvák. „Od té doby ji mám v podvědomí. Je to jedna z prvních melodií, které jsem se naučil zpívat. Text je velmi hluboký, srdcervoucí a krásný zároveň. O tom přesně má píseň být. Bill je jedním z mých hrdinů,” doplňuje. 

 Clare debutoval v roce 2011 albem The Lateness Of The Hour, na kterém spolupracoval s Major Lazer a Diplem. Z něj pochází platinový hit Too Close, který hudebníkovi vynesl nominaci na Brit Award. Následovalo globální turné, druhé album Three Hearts (2014) a třetí Tail Of Lions z loňského roku. Po jeho vydání vlivný hudební web The Line of Best Fit označil Clarea za „jednoho z nejvýraznějších britských zpěváků”.
 Akustické album Three Days At Greenmount vychází 14. září. 

Lineup / Vystupující interpreti

Velká Británie, electro

Místo konání

Další akce

Více akcí
Tom Rosenthal
Koncert, Pop, Folk
Tom Rosenthal
Pá 7. června 2019, Palác Akropolis Praha

Tom Rosenthal

The Paper Kites
Koncert, Indie
The Paper Kites
Po 25. listopadu 2019, Rock Café Praha

The Paper Kites

Phil Collins
Koncert, Pop, Rock
Phil Collins
Út 25. června 2019, O2 Arena Praha

Phil Collins

Little Big
Koncert, Pop, Taneční hudba
Little Big
St 17. dubna 2019, Malá sportovní hala Praha

Little Big

Talos
Koncert, Indie, Pop
Talos
Čt 23. května 2019, Chapeau Rouge Praha
Faces On TV
Koncert, Pop
Faces On TV
Čt 18. dubna 2019, Café V Lese Praha

Faces on TV

Jacob Banks
Koncert
Jacob Banks
St 12. června 2019, Roxy Praha

Jacob Banks

George Ezra
Koncert, Pop, Indie
George Ezra
Út 21. května 2019, Tipsport Arena Praha

George Ezra

Hlavní strana Koncerty Roxy Alex Clare: Acoustic tour