Aminé

Aminé

+1

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

Portlandský rapper Aminé, jehož debutovou desku z roku 2017 The New York Times popsaly jako odvážnou a inovativní z opomíjené strany současného popu, přijede do Prahy na svou koncertní premiéru. Jeden z nejtalentovanějších mladých rapperů představí 7. února v Roxy letošní album OnePointFive. Vstupenky (550 Kč) budou v prodeji od pátku 19. října.

Adam Aminé Daniel pochází z Portlandu, tedy města, které je tradičně spojováno s indie rockovými kapelami spíše než s hip-hopovými umělci. „Nikoho by nenapadlo, že by z Portlandu mohl vzejít nějaký rapper, natož Afroameričan. Naštěstí ve městě máme i skupinu lidí, která těm představám odporuje,” komentuje Aminé. Možná i proto nepovažuje za své vzory pouze rappové umělce, vedle Eryky Badu nebo Andrého 3000 je velkým fanouškem písničkáře Johna Mayera.

Na scénu Aminé vlétl prvním singlem Caroline (2016), který zamířil na jedenácté místo hitparády Billboard Hot 100 a ke dnešnímu dni má na YouTube přes 230 zhlédnutí. O skladbě říká: „Chtěl jsem vytvořit odvážný a zábavný singl, který by překvapil a dal najevo, že i v Portlandu může vznikat rap. Stalo se to a já z toho měl fakt dobrý pocit.“

O tom, že nejde o rappera s jedním hitem, přesvědčil dalšími singly jako REDMERCEDES nebo Wedding Crashers s hostujícím Offsetem z Migos. Díky tomu byl spolu s Playboi Carti nebo XXXTentacion nominován na prestižní Freshman Class 2017 magazínu XXL. Krátce nato vypustil do světa debut Good For You, na který navázal letos v srpnu neméně úspěšným druhým albem OnePointFive. Na něj lákal písní Campfire, v jejíž klipu rapuje spolu s arizonskými Injury Reserve v barevných dámských parukách.

Lineup / Vystupující interpreti

USA, hip hop

Místo konání

Pořadatel

Koncert pořádá Fource Entertainment

Další akce

Více akcí
Saint Agnes
Koncert, Rock
Saint Agnes
Čt 23. května 2019, Café V Lese Praha
Tove Lo
Koncert, Pop
Tove Lo
Út 6. srpna 2019, Lucerna Music Bar Praha

Tove Lo

Heilung
Koncert, Folk
Heilung
St 30. října 2019, Divadlo Hybernia Praha
Habera & Team
Koncert, Pop, Rock
Habera & Team
Ne 9. června 2019, O2 Arena Praha

Pavol Habera & TEAM

X Ambassadors
Koncert, Pop
X Ambassadors
Ne 5. května 2019, Roxy Praha

X Ambassadors

Kid Ink
Koncert, Hip-hop, Rap
Kid Ink
Po 15. dubna 2019, Roxy Praha

Kid Ink

Tamino
Koncert, Pop
Tamino
St 8. května 2019, Café V Lese Praha
Hozier
Koncert, Indie
Hozier
Út 27. srpna 2019, Forum Karlín Praha
Hlavní strana Koncerty Roxy Aminé