Aurora

+4

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o koncertu

Svou první desku vydala, když jí bylo devatenáct let. Teď, o tři roky později, chystá její pokračování. Aurora je norské zjevení, které uchvátilo svět svou čistotou, upřímností a krásným hlasem. Do Prahy přijede vůbec poprvé, aby představila chystanou dvojdesku desku Infections Of A Different Kind.

Debut All My Demons Greeing Me as a Friend s úvodním hitem Runaway se hned po vydání vyšplhal na vrchol norské hitparády a do dnešního dne posbíral více než 200 milionů streamů. V Bergenu usazená zpěvačka, písničkářka a válečnice se neustále posouvá kupředu a své chystané album komentuje následovně: „Teprve teď chápu sebe sama lépe než kdy dřív a konečně vím, co chci sdělit ostatním. Nová deska bude o všech našich podobách lidství. Bude o tom, jak ubližujeme ostatním i o tom, jak je milujeme, o našich krásách i špatnostech.“ Vydání první části je naplánováno na 14. prosince a druhé půlky bychom se měli dočkat začátkem následujícího roku.

„Když zpívám, tak se cítím jako portál. Nejsem sama sebou a zároveň se nestávám nikým jiným. Jsem jenom hlasem. Je to krásný pocit, protože jsou i horší věcí, kterými se člověk může stát,“ říká Aurora o přístupu k sobě samé. Novou desku nahrávala v pohádkovém studiu uprostřed ničeho na jednom francouzském zámku za pomoci britské dvojice MyRiot (London Grammar, Birdy) a rostoucího norského talentu Askjella. Velkou roli v produkci hrála i sama Aurora.

Její nové skladby krouží kolem osobních i politických témat, přes rozchody a smrt, po feminismus i životní prostředí: „Svět se stal chaotickým místem k životu, což není jenom špatné. Takhle chaos můžeme ochutnat a pochopit jej pro naše vlastní dobro.“Změna je patrná už z prvního singlu Queendom, ve kterém se autorka vztahuje k hnutí Time’s Up a volá nejenom po ženské pospolitosti, ale po světě, ve kterém všichni bojují za práva všech. Klip ke skladbě se navíc natáčel v Praze, mezi lokacemi se nacházel areál Pragovky či Bránický pivovar.

Lineup / Vystupující interpreti

Norsko, indie pop

Místo konání

Pořadatel

Koncert pořádá Fource Entertainment

Další akce

Více akcí
The Paper Kites
Koncert, Indie
The Paper Kites
Po 25. listopadu 2019, Rock Café Praha

The Paper Kites

Phil Collins
Koncert, Pop, Rock
Phil Collins
Út 25. června 2019, O2 Arena Praha

Phil Collins

Dave Matthews Band
Koncert, Rock
Dave Matthews Band
St 27. března 2019, Forum Karlín Praha
Michael Bublé
Koncert, Pop
Michael Bublé
Út 17. září 2019, O2 Arena Praha

Michael Bublé

Tool
Koncert
Tool
Út 4. června 2019, O2 Arena Praha
Cave In
Koncert, Hardcore, Punk
Cave In
Út 25. června 2019, Café V Lese Praha
Godsmack
Koncert, Rock, Metal
Godsmack
Út 11. června 2019, Velký sál Lucerna Praha

Godsmack

Saint Agnes
Koncert, Rock
Saint Agnes
Čt 23. května 2019, Café V Lese Praha