Be2Can Praha 2016

Be2Can Praha 2016

Be2Can Praha 2016

Čt 6. — st 12. říjen 2016 uskutečněná akce
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu

Be2Can, přehlídka prvotřídních festivalových snímků z Berlinále, Benátek a Cannes, se letos ponese ve znamení šťastné trojky: třetí ročník uvede všechny tři vítězné festivalové filmy.

3. ročník Be2Can bude probíhat od 6. do 12. října v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě a Zlíně. Diváci dostanou jedinečnou příležitost vidět pohromadě všechny vítězné filmy „velké festivalové trojky“. Na programu bude česká premiéra aktuálního držitele Zlaté palmy z Cannes, snímku Já, Daniel Blake a vítěze Zlatého lva z loňských Benátek Zdaleka. Ke zhlédnutí bude i vítěz Zlatého medvěda z Berlinále Fuocoammare: Požár na moři. Číslovka tři se proto také stala hlavním grafickým motivem vizuální identity letošního ročníku festivalu.

Organizátorem Be2Can je Film Europe Media Company, která v programu přehlídky uvede v distribuční předpremiéře své pečlivě vybrané festivalové tituly. Poprvé se na přehlídce objeví také filmy od tří dalších významných distribučních společností Artcam, Aerofilms a CinemArt. Celkově bude v rámci festivalového programu k vidění 15 filmů, z toho 11 exkluzivních českých festivalových premiér. Uváděné snímky získaly celkem 8 významných cen z Benátek, Berlinále a Cannes. Diváci se mohou těšit na odborné úvody a doprovodný program včetně přednášek a diskuzí ve festivalovém centru pražského kina Lucerna. „Neomezujeme se na pouhé uvádění, ale naším cílem je kritická selekce a diskuze nejen o filmech samotných, ale i o festivalech, jejich dramaturgii, politice a cenách. Be2Can funguje zároveň jako filmová přehlídka, kritická platforma a diskusní fórum,“ komentují přehlídku dramaturgové Be2Can Vít Schmarc a Aleš Stuchlý. Be2Can 3 slibuje letos silné podzimní echo toho nejlepšího, co poslední měsíce na festivalové scéně přinesly. Kompletní program bude uveřejněn začátkem září.

Z hlavní soutěžní sekce se v rámci programu Be2Can představí nový film dánského excentrika a mistra provokací Nicolase Windinga Refna Neon Demon, atypický horor zasazený do prostředí losangeleského módního průmyslu. Milovník násilí, barevných kontrastů a pedanticky propracovaných kompozic složí hold nebezpečným ženám a svým milovaným hororovým filmům, zároveň nepochybně představí jeden ze stylových vrcholů ročníku. Prvořadou událostí hlavní soutěže je také nový film dvojnásobných držitelů Zlaté palmy Jean-Pierra a Luca Dardennových. Klíčové osobnosti evropského sociálního dramatu uvedou v Cannes následovníka svého skvělého filmu Dva dny a jedna noc (Be2Can 2014) s názvem Neznámá dívka, drama o lékařce pátrající po identitě ženy, která její vinou zemřela. Z druhé soutěžní sekce Un Certain Regard uvedeme nový film nejvýznamnějšího japonského autora současnosti Hirokazu Koreedy Po bouři, který formálně navazuje na autorovo intimní drama Naše malá sestra (Be2Can 2015).

Pražský Be2Can bude probíhat v kinech Lucerna a Evald.

Žijte Be2Can 3 naplno. S Be2Can Lucerna Pass získáte:

• Od 7. do 12. října denně zdarma 2 vstupenky na 2 různá Be2Can představení v malém i velkém sále kina Lucerna.

• Při zakoupení akreditace vychází cena jedné vstupenky na 65Kč.

• Při překročení limitu dvou vstupenek na den je možné další zakoupit na pokladně kina Lucerna za běžnou festivalovou cenu.

• Vstup na veškerý doprovodný program (přednášky, debaty, DJ sety) v malém sále i

• Festivalovém centru v pasáži Lucerna (jeho podoba bude zveřejněna 20. září).

• Slevu 10% na DVD z exkluzivní edice Festival 12, které budou v prodeji ve Festivalovém centru.

• Speciální festivalovou tašku s informačními materiály a propagačními předměty.


Lineup

Lineup zatím nebyl zveřejněn.