Blood Red Shoes

Vstupenky

Pro nákup lístků budete přesměrováni na oficiální stránky prodejce

Informace o koncertu

Příprava symbolicky nazvaného posledního alba Get Tragic od dua Blood Red Shoes byla od počátku pronásledována pořádnou smůlou. “Ani nevím, kdy to začalo,” směje se nervózně Laura-Mary Carter. “Zdá se to být… jako věčnost.” Čekání je však u konce. Get Tragic vyšlo před pár dny a Blood Red Shoes oznámili turné, včetně koncertu v Lucerna Music Baru, který se uskuteční 4. listopadu.

Od roku 2014 Blood Red Shoes poctivě naživo propagovali své předešlé album, které si sami produkovali a nazvali Blood Red Shoes. “Dokončili jsme turné…” vysvětluje Laura, “nebyli jsme si jisti, jestli budeme vůbec pokračovat.” Bubeník Steven Ansell to řekne naplno: “Nemohli jsme se ani cítit!”

Deset let neustálého koncertování bez přestávky, nahrání dalších deseti pecek na další desku a hned zas na turné na hranici kolapsu si vybralo svou daň. 

Laura se sbalila a koupila jednosměrnou letenku do Los Angeles, se Stevenem nekomunikovala několik měsíců. Věnovala se skládání a spolupráci s popovými producenty, vybírala písničky pro lidi, jako je Rihanna. Steven dle svých slov “chodil ven, bral drogy a půl roku pařil po klubech.” Údajně si toho moc nepamatuje. 

“To je také tématem téhle desky,” říká Steven. “Byli jsme taková hodně tragická dvojka.” Nejspíš díky tomuto odstupu je album svěží a sebejisté. Nebylo to ale vůbec jednoduché – společné tvoření na velšském venkově vzalo záhy za své. Venkované je doslova vyhnali z vesnice, protože “rockové skupiny mohou být pro místní farníky nebezpečné.” Po přesídlení do Leedsu si Laura při pádu z motocyklu zlomila ruku. Následovaly problémy s různými manažery, kteří jim předkládali nevýhodné nahrávací smlouvy. Končilo to soudními tahanicemi. A aby toho nebylo málo, Laura se rozešla se svou velkou láskou.  

Sádra na ruce Laury se ale nakonec stala pozitivním momentem – dlouholetá kytaristka sáhla z nutnosti po klávesách a věnovala se zpěvu víc než obvykle. Odjeli spolu se Stevenem do Los Angeles a spolupracovali s Nickem Launayem (Yeah Yeah Yeahs / Arcade Fire / Nick Cave and the Bad Seeds). Díky němu je album melodičtější a syntezátorovější než jejich předešlé čtyři desky. 

Get Tragic je tedy nová tvář Blood Red Shoes, o kterých jste si možná mysleli, že je už znáte jak své boty

Lineup / Vystupující interpreti

Velká Británie, indie rock

Místo konání

Pořadatel

Koncert pořádá D Smack U Promotion

Plakáty

 Blood Red Shoes

Další akce

Více akcí
Backstreet Boys
Koncert, Pop
Backstreet Boys
So 22. června 2019, O2 Arena Praha

Backstreet Boys

X Ambassadors
Koncert, Pop
X Ambassadors
Ne 5. května 2019, Roxy Praha

X Ambassadors

One OK Rock
Koncert, Metal, Pop
One OK Rock
Po 20. května 2019, Velký sál Lucerna Praha
José Carreras
Koncert, Klasická
José Carreras
Pá 5. dubna 2019, O2 Arena Praha
HVOB
Koncert, House
HVOB
Čt 25. dubna 2019, Roxy Praha
Tool
Koncert
Tool
Út 4. června 2019, O2 Arena Praha
Godsmack
Koncert, Rock, Metal
Godsmack
Út 11. června 2019, Velký sál Lucerna Praha

Godsmack

Lukas Rieger
Koncert, Pop
Lukas Rieger
Po 8. dubna 2019, KC Semilasso Brno
Hlavní strana Koncerty Lucerna Music Bar Blood Red Shoes