Doplnit informace
Jak se vám akce líbila?
8. října zažije Fléda hudební smršť pod taktovkou Enter Shikari.
Čtveřice, která nekompromisně míchá hardcore, metal a elektroniku, svými ostrými kytarovými riffy konečně uštědří zářez do brněnských klubových kronik. V jihomoravské metropoli kapela vystupovala naposled před sedmi lety na Velodromu, bude se tak jednat o brněnskou klubovou premiéru. Koncert se odehraje na... (více)

Web akce: fleda.cz/program/vse-2015-10-8-enter-shikari-2364

8. října zažije Fléda hudební smršť pod taktovkou Enter Shikari.
Čtveřice, která nekompromisně míchá hardcore, metal a elektroniku, svými ostrými kytarovými riffy konečně uštědří zářez do brněnských klubových kronik. V jihomoravské metropoli kapela vystupovala naposled před sedmi lety na Velodromu, bude se tak jednat o brněnskou klubovou premiéru. Koncert se odehraje na závěr tour k albu „The Mindsweep“ jen necelý měsíc před vydáním další připravované remixové desky.
Enter Shikari patří mezi inovátory žánrů. Kapela staví svůj zvuk na vymítání starých hardcorových tradic, které prokládá elektronickými tanečními intermezzy. Jejich nejvýraznějším nástrojem jsou kytary a buben. Ty svým zpěvem a řevem pevnou rukou kočíruje frontman Rou Reynolds. „Enter Shikari se pohybují mezi pozitivní agresí a tanečním šílenstvím. V dubstepových dropech vás čile rozpohybují, aby vás později tvrdě ukáznili screamo přísností a nakonec vás něžně uchlácholili tóny klavíru,“ vysvětluje Ondřej Bača, dramaturg klubu Fléda. Kapela si ráda hraje s elektronickými samply, cizí ji nejsou ani klasické nástroje jako je trombón a smyčce. Neotřelý zvukový mix pak doplňuje excentrická pódiová show, doplněná výbuchy energie a demolicí nástrojů i všech známých žánrových škatulek.
Enter Shikari vtrhli na scénu v roce 2003. V roce 2007 o sobě dala britská čtveřice bouřlivě vědět s albem „Take To The Sky“. Přestože deska nevyšla u žádného nadnárodního vydavatelství, prodalo se jí více než čtvrt milionu kusů a katapultovala kapelu na první celoamerickou tour. Ve stejné době už Enter Shikari válcovali i You Tube – prvotina z roku 2006 například k dnešnímu dni přesáhla 10 milionů zhlédnutí.
Následovala úspěšná alba „Common Dreads“ (2009), „A Flash Flood Of Colour“ (2012) a „The Mindsweep“ (2015). Právě teď kapela křižuje Evropu s novou deskou „The Mindsweep“ a dokončuje speciální remixové nahrávky pro edici „The Mindsweep: Hospitalized“. Na té Enter Shikari spolupracují s drum&bass labelem Hospital Records a dozorují ji ikony jako Metrik, Danny Byrd, London Elektricity či Keeno.

Web akce: fleda.cz/program/vse-2015-10-8-enter-shikari-2364


Vystupující interpreti

  • Enter Shikari

Další akce

Alex Clare

st 8.2.

Alex Clare

Roxy, Praha   Koupit vstupenky

Rod Stewart

po 7.11.

Rod Stewart

O2 Arena, Praha   Koupit vstupenky

Doplnit informace k akci Enter Shikari

Pokud chcete k akci doplnit nebo upravit informace, tak je stačí napsat do formuláře a odeslat. Děkujeme za spolupráci a ochotu.

Zadávat e-mail není povinné, ale pokud chcete, abychom na vaši zprávu reagovali, tak jej potřebujeme znát. Děkujeme.

Zpráva byla odeslána. Děkujeme

© Festivaly.eu

Přihlášení
Přihlásit se pomocí Facebooku

Nevíte heslo?


Jste nově na Festivaly.eu? Založte si účet.