Famufest 2015

Famufest 2015

Famufest 2015

st 18. — ne 22. listopad 2015 uskutečněná akce
Praha – různá místa, Praha Najít ubytování
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o akci

Famufest 2015 oživí Letnou. Letos s podtitulem Exposed.

Filmový festival studentů FAMU poprvé spojí konkrétní místo. Ve dnech 18. – 22. listopadu 2015 na Letné proběhnou projekce studentských filmů, koncerty, debaty a poprvé v historii i fotografická výstava.

"Chtěli jsme udělat festival, který bude koncepčně propojený a vytvoří jednotnou festivalovou lokaci. Letná nabízí spoustu kaváren a skvělých míst, kde se potkáváme s dalšími mladými lidmi. Takže to považujeme za ideální místo," říká student FAMU a jeden z hlavních organizátorů 32. ročníku festivalu Luboš Rezler. Hlavními záchytnými body budou pro návštěvníky prostory Bio Oka, AVU a The Chemistry Gallery.

Pro konání festivalu dostali studenti záštitu od městské části Prahy 7. "Spojení mé milované alma mater s milovanou čtvrtí je splnění snu. Těším se, že Famufest oživí naši čtvrť filmem a studentským nadšením," říká radní pro kulturu Prahy 7 a bývalá studentka FAMU Hana Třeštíková. Atmosféru Famufestu přijedou zažít i mezinárodní studenti z Berlína, Lodže a dalších evropských měst, které organizátoři přizvali ke spolupráci.

Vizuální identitu vytvořili absolventi pražské UMPRUM, Jan Horčík a Filip Matějíček ze studia Heavyweight. Další novinkou je spolupráce s katedrou fotografie. Pod pedagogickým vedením Štěpánky Šimlové a Jiřího Thýna vystaví studenti práce, které reflektují uplynulý rok. Vyhlášené famácké večírky letos obohatí i multižánrová produkce, v níž figurují kapely jako Deaths nebo Mayen.

Mladí filmaři mohou přihlašovat své filmy do 11. 10. na stránkách www.famufest.cz. Vybrané snímky se představí v devíti soutěžních kategoriích, o jejichž vítězích rozhodne mezinárodní porota. "Na Famufestu se prezentují nejen mladí nadějní filmaři, ale i nově nastupující generace odborníků filmového průmyslu," dodává děkan FAMU Pavel Jech.


Praha – různá místa Praha Najít ubytování na Booking.com