Festival Humanity a Solidarity

Festival Humanity a Solidarity

Festival Humanity a Solidarity

pá 15. duben 2016, 19:00
Rock Café Najít ubytování
Národní 116/20, Praha
Lajkni a nic ti neuteče.
Jak se vám akce líbila?

Užijte si arabskou hudbu ze Sýrie, divoké rytmy v balkánském tempu nebo kousavé texty českého písničkáře. Akce proběhne 15. dubna v obou sálech pražského klubu Rock Café. K ochutnávce bude také syrská kuchyně. 

V rámci festivalu můžete navštívit v horním sále klubu již 1. dubna od 19:00 také vernisáž, kde bude k zhlédnutí krátký film Hledání východu Michala Pavláska a výstava fotek nejen z balkánské cesty, ale také z Maďarska, Slovinska a České republiky s doprovodným komentářem autorů, přibližující každodenní potýkání uprchlíků a dobrovolníků s důsledky válečných konfliktů na Středním východě a v Africe. 

Festival Humanity a Solidarity navazuje na každoroční ples Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Za letošní proměnou stojí myšlenka propojit kulturní událost a humanistickou tradici, ke které se fakulta hlásí. 
Tématem tohoto ročníku je migrace a její ozvuky v kultuře; tedy v hudbě, divadle, fotografii a gastronomii, ale i v osobní zkušenosti dobrovolníků nejen z FHS, kteří pomáhají zvládat neutěšenou životní situaci uprchlíků na hranicích Evropské unie a v místě konfliktu.

Výtěžek ze vstupného organizátoři věnují na pomoc lidem v uprchlickém táboře v Idomeni

Lineup

Lineup zatím nebyl zveřejněn.

Rock Café Národní 116/20, Praha
Čt 2. únor 19:00
Rae Sremmurd jsou na současné americké hip hopové scéně jedním z nejskloňovanějš...
Koupit vstupenky
pá 18. srpen 18:00
Největší beach open air festival v ČR opět tradičně na pláži Klůček u Máchova je...
Koupit vstupenky

Další akce