Festival Humanity a Solidarity

Festival Humanity a Solidarity

Festival Humanity a Solidarity

pá 15. duben 2016, 19:00 uskutečněná akce
Rock Café Najít ubytování
Národní 116/20, Praha
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu

Užijte si arabskou hudbu ze Sýrie, divoké rytmy v balkánském tempu nebo kousavé texty českého písničkáře. Akce proběhne 15. dubna v obou sálech pražského klubu Rock Café. K ochutnávce bude také syrská kuchyně. 

V rámci festivalu můžete navštívit v horním sále klubu již 1. dubna od 19:00 také vernisáž, kde bude k zhlédnutí krátký film Hledání východu Michala Pavláska a výstava fotek nejen z balkánské cesty, ale také z Maďarska, Slovinska a České republiky s doprovodným komentářem autorů, přibližující každodenní potýkání uprchlíků a dobrovolníků s důsledky válečných konfliktů na Středním východě a v Africe. 

Festival Humanity a Solidarity navazuje na každoroční ples Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Za letošní proměnou stojí myšlenka propojit kulturní událost a humanistickou tradici, ke které se fakulta hlásí. 
Tématem tohoto ročníku je migrace a její ozvuky v kultuře; tedy v hudbě, divadle, fotografii a gastronomii, ale i v osobní zkušenosti dobrovolníků nejen z FHS, kteří pomáhají zvládat neutěšenou životní situaci uprchlíků na hranicích Evropské unie a v místě konfliktu.

Výtěžek ze vstupného organizátoři věnují na pomoc lidem v uprchlickém táboře v Idomeni

Lineup

Lineup zatím nebyl zveřejněn.

Čt 5. červenec 2018
Letošní 26. ročník festivalu proběhne 5.–8. července již tradičně na několika sc...
Koupit vstupenky
pá 29. červen 2018
Morava Camp, Mohelnice
Koupit vstupenky

více akcí