Festival Humanity a Solidarity

Festival Humanity a Solidarity

Festival Humanity a Solidarity

pá 15. duben 2016, 19:00 uskutečněná akce
Rock Café Najít ubytování
Národní 116/20, Praha
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu

Užijte si arabskou hudbu ze Sýrie, divoké rytmy v balkánském tempu nebo kousavé texty českého písničkáře. Akce proběhne 15. dubna v obou sálech pražského klubu Rock Café. K ochutnávce bude také syrská kuchyně. 

V rámci festivalu můžete navštívit v horním sále klubu již 1. dubna od 19:00 také vernisáž, kde bude k zhlédnutí krátký film Hledání východu Michala Pavláska a výstava fotek nejen z balkánské cesty, ale také z Maďarska, Slovinska a České republiky s doprovodným komentářem autorů, přibližující každodenní potýkání uprchlíků a dobrovolníků s důsledky válečných konfliktů na Středním východě a v Africe. 

Festival Humanity a Solidarity navazuje na každoroční ples Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Za letošní proměnou stojí myšlenka propojit kulturní událost a humanistickou tradici, ke které se fakulta hlásí. 
Tématem tohoto ročníku je migrace a její ozvuky v kultuře; tedy v hudbě, divadle, fotografii a gastronomii, ale i v osobní zkušenosti dobrovolníků nejen z FHS, kteří pomáhají zvládat neutěšenou životní situaci uprchlíků na hranicích Evropské unie a v místě konfliktu.

Výtěžek ze vstupného organizátoři věnují na pomoc lidem v uprchlickém táboře v Idomeni


Lineup

Lineup zatím nebyl zveřejněn.