Festival Nová generace: Open Your Chest + Bez přestání + Study

Festival Nová generace: Open Your Chest + Bez přestání + Study

Festival Nová generace: Open Your Chest + Bez přestání + Study

Čt 12. listopad 2015
Studio Alta Najít ubytování
U Výstaviště 21, Praha
Lajkni a nic ti neuteče.
Jak se vám akce líbila?

Open Your Chest

Vstupte do galerie, je v ní osm tanečníků, bez hnutí. V průběhu choreografie se jejich těla probouzí a jsou vedena příkazy hlasu. Příběh těchto osmi soch se vytváří, buduje. Kdo je tam zapomněl? Znají se? Čemu jsou předurčené? Něco osnují? Galerie se pohybem tanečníků proměňuje v jeviště. Jejich duše přetváří hmotu v tělo. Jejich tělo, když se ho zlehka dotkne umění, se zachvěje. Open your chest je metaforou života jedince i společnosti.

Bez přestání

Hlavním motivem choreografie je čas a jeho nezastavitelné plynutí. Život, který se jeho vlivem utváří, je ztvárněn během, jenž se stal základní linkou pohybového slovníku. Ačkoliv inspirace primárně vzešla z konkrétního příběhu, výsledkem je abstraktně pojaté krátké dílo pro čtyři tanečnice, nahlížející na proud života, času a mezilidských vztahů. Použité skladby Maxe Richtera, podtrhují hlavní myšlenku a navíc napomáhají posunout choreografii k divácky snáze uchopitelné podobě.

Study

,,Kdo není schopen mít podíl studu a spravedlnosti, má být usmrcen jakonákaza obce.‘‘ (PLATÓN)

Hartl a Hartlová definují emoci studu jako reakci na provinění či porušení normy nebo pravidla. Zimbardo a Hendersonová podávají výčet symptomů, kterými se stydlivé reakce projevují na fyziologické úrovni: zrychlený srdeční tep, sucho v ústech, pocení kůže. Stud má širší psychologickou bázi, v užším pojetí lze rozlišit stud sexuální, morální a sociální. Pro zážitek studu je podstatná konfrontace osobního nedostatku či neúspěchu se sociálním okolím; stud je spojen s vědomím veřejné ztráty kompetence, důvěry, ztrapněním se apod. Soukromý stud je vždy jen stud morální, stud za sebe sama.

Studio Alta U Výstaviště 21, Praha
pá 30. červen
Morava Camp, Mohelnice
Sedmý ročník moravského hudebního festivalu, který pořádá Kultura a volný čas Mo...
Koupit vstupenky
ne 9. duben 19:00
Britští psychedelici Temples přijíždějí poprvé do Prahy. 9. dubna 2017 vy...
Koupit vstupenky
pá 24. únor 21:00
Fléda, Brno
Německý producent, programátor, kytarista a zpěvák, který vymyslel chytrou fúzi...
Koupit vstupenky