Festival Nová generace: Open Your Chest + Bez přestání + Study

Festival Nová generace: Open Your Chest + Bez přestání + Study

Festival Nová generace: Open Your Chest + Bez přestání + Study

Čt 12. listopad 2015 uskutečněná akce
Studio Alta Najít ubytování
U Výstaviště 21, Praha
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o akci

Open Your Chest

Vstupte do galerie, je v ní osm tanečníků, bez hnutí. V průběhu choreografie se jejich těla probouzí a jsou vedena příkazy hlasu. Příběh těchto osmi soch se vytváří, buduje. Kdo je tam zapomněl? Znají se? Čemu jsou předurčené? Něco osnují? Galerie se pohybem tanečníků proměňuje v jeviště. Jejich duše přetváří hmotu v tělo. Jejich tělo, když se ho zlehka dotkne umění, se zachvěje. Open your chest je metaforou života jedince i společnosti.

Bez přestání

Hlavním motivem choreografie je čas a jeho nezastavitelné plynutí. Život, který se jeho vlivem utváří, je ztvárněn během, jenž se stal základní linkou pohybového slovníku. Ačkoliv inspirace primárně vzešla z konkrétního příběhu, výsledkem je abstraktně pojaté krátké dílo pro čtyři tanečnice, nahlížející na proud života, času a mezilidských vztahů. Použité skladby Maxe Richtera, podtrhují hlavní myšlenku a navíc napomáhají posunout choreografii k divácky snáze uchopitelné podobě.

Study

,,Kdo není schopen mít podíl studu a spravedlnosti, má být usmrcen jakonákaza obce.‘‘ (PLATÓN)

Hartl a Hartlová definují emoci studu jako reakci na provinění či porušení normy nebo pravidla. Zimbardo a Hendersonová podávají výčet symptomů, kterými se stydlivé reakce projevují na fyziologické úrovni: zrychlený srdeční tep, sucho v ústech, pocení kůže. Stud má širší psychologickou bázi, v užším pojetí lze rozlišit stud sexuální, morální a sociální. Pro zážitek studu je podstatná konfrontace osobního nedostatku či neúspěchu se sociálním okolím; stud je spojen s vědomím veřejné ztráty kompetence, důvěry, ztrapněním se apod. Soukromý stud je vždy jen stud morální, stud za sebe sama.


ne 1. červenec
Divadelní léto pod vánočním stromkem? Udělejte svým blízkým radost vánočním vouc...
Koupit vstupenky

více akcí