Doplnit informace

čt 12. 11. 2015, začátek 00:00

Festival Nová generace: Open Your Chest + Bez přestání + Study

Studio Alta, Praha ukázat na najít ubytování

Festival Nová generace: Open Your Chest + Bez přestání + Study
Jak se vám akce líbila?

Open Your Chest

Vstupte do galerie, je v ní osm tanečníků, bez hnutí. V průběhu choreografie se jejich těla probouzí a jsou vedena příkazy hlasu. Příběh těchto osmi soch se vytváří, buduje. Kdo je tam zapomněl? Znají se? Čemu jsou předurčené? Něco osnují? Galerie se pohybem tanečníků proměňuje v jeviště. Jejich duše přetváří hmotu v tělo. Jejich tělo, když se ho zlehka do... (více)

Web akce: www.altart.cz/program/open-your-chest-bez-prestani-study-festival-nova-generace

Open Your Chest

Vstupte do galerie, je v ní osm tanečníků, bez hnutí. V průběhu choreografie se jejich těla probouzí a jsou vedena příkazy hlasu. Příběh těchto osmi soch se vytváří, buduje. Kdo je tam zapomněl? Znají se? Čemu jsou předurčené? Něco osnují? Galerie se pohybem tanečníků proměňuje v jeviště. Jejich duše přetváří hmotu v tělo. Jejich tělo, když se ho zlehka dotkne umění, se zachvěje. Open your chest je metaforou života jedince i společnosti.

Bez přestání

Hlavním motivem choreografie je čas a jeho nezastavitelné plynutí. Život, který se jeho vlivem utváří, je ztvárněn během, jenž se stal základní linkou pohybového slovníku. Ačkoliv inspirace primárně vzešla z konkrétního příběhu, výsledkem je abstraktně pojaté krátké dílo pro čtyři tanečnice, nahlížející na proud života, času a mezilidských vztahů. Použité skladby Maxe Richtera, podtrhují hlavní myšlenku a navíc napomáhají posunout choreografii k divácky snáze uchopitelné podobě.

Study

,,Kdo není schopen mít podíl studu a spravedlnosti, má být usmrcen jakonákaza obce.‘‘ (PLATÓN)

Hartl a Hartlová definují emoci studu jako reakci na provinění či porušení normy nebo pravidla. Zimbardo a Hendersonová podávají výčet symptomů, kterými se stydlivé reakce projevují na fyziologické úrovni: zrychlený srdeční tep, sucho v ústech, pocení kůže. Stud má širší psychologickou bázi, v užším pojetí lze rozlišit stud sexuální, morální a sociální. Pro zážitek studu je podstatná konfrontace osobního nedostatku či neúspěchu se sociálním okolím; stud je spojen s vědomím veřejné ztráty kompetence, důvěry, ztrapněním se apod. Soukromý stud je vždy jen stud morální, stud za sebe sama.

Web akce: www.altart.cz/program/open-your-chest-bez-prestani-study-festival-nova-generace

Další akce

Ferda Mravenec

so 13.5.

Ferda Mravenec

Divadlo Hybernia, Praha   Koupit vstupenky

Ferda Mravenec

st 15.3.

Ferda Mravenec

Divadlo Hybernia, Praha   Koupit vstupenky

Eddie Izzard

Dnes

Eddie Izzard

Kongresové centrum Praha, Praha   Koupit vstupenky

Family

pá 9.12.

Family

Jatka78, Praha   Koupit vstupenky

Doplnit informace k akci Festival Nová generace: Open Your Chest + Bez přestání + Study

Pokud chcete k akci doplnit nebo upravit informace, tak je stačí napsat do formuláře a odeslat. Děkujeme za spolupráci a ochotu.

Zadávat e-mail není povinné, ale pokud chcete, abychom na vaši zprávu reagovali, tak jej potřebujeme znát. Děkujeme.

Zpráva byla odeslána. Děkujeme

© Festivaly.eu

Přihlášení
Přihlásit se pomocí Facebooku

Nevíte heslo?


Jste nově na Festivaly.eu? Založte si účet.