Festival vs. Interpretation: Hamilton + Cremaschi + Lê Quan + Rouba3i + další

Festival vs. Interpretation: Hamilton + Cremaschi + Lê Quan + Rouba3i + další

Festival vs. Interpretation: Hamilton + Cremaschi + Lê Quan + Rouba3i + další

pá 29. duben 2016, 19:00 uskutečněná akce
Studio Alta Najít ubytování
U Výstaviště 21, Praha
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu

Druhý ročník Festivalu hudební improvizace s přesahem k dalším médiím, jakými jsou pohyb, zvukové nebo výtvarné umění, film a nové přístupy v hudební skladbě, který pořádá nadace Agosto Foundation.

19:00 / Hamilton / Cremaschi / Lê Quan

Premiérové setkání trojice význačných tvůrců: Julyen Hamilton (tanec), George Cremaschi (kontrabas) a Lê Quan Ninh (perkuse)

20:00 /Rouba3i

Seskupení Rouba3i (ruba’i je arabský výraz pro kvartet) vzniklo v roce 2002, když si k sobě tři průkopníci volné improvizace z Bejrútu – trumpetista Mazen Kerbaj, kytarista Sharif Sehnaoui a saxofonistka Christine Abdelnour přizvali francouzského perkusistu Le Quân Ninha a dali tak vzniknout kvartetu v jeho první podobě (Rouba3i1). Kapela funguje jako trio s hostujícím perkusistou. První nahrávky se formace dočkala až ve svém pátém převtělení po boku norského bubeníka Ingara Zacha. K dnešnímu dni již kapela Rouba3i vystoupila ve zhruba dvaceti kombinacích. Hostujícím perkusionistou během festivalu vs. Interpretation 2016 bude Tony Buck.

21:00 /Microvomit & Ukamau

Premiérové setkání v Praze usazeného hráče na barytonsaxofon Georgije Bagdasarova (Ukamau) a jihočeských Microvomit.

Improvizační uskupení Microvomit se pohybuje na pomezí kytarového noise a free jazzové rytmiky, vzniklé na troskách několika kapel z českobudějovického kolektivu NAAB. Jistá podobnost by se dala hledat u starších Soxoo, s nimiž je pojí téměř totožná sestava a zároveň vášeň jít daleko za hranice většiny racionálně uvažujících posluchačů. Rozdílem je pak sevřenější hudební výraz, větší instrumentální zdatnost a převážné oproštění se od vnějších chemických vlivů.

Ukamau je bari-core projekt arménského hudebníka žijícího v Praze. Základním hudebním jádrem (core) „ukamau“ jsou tradiční rytmy hudby aymara v provedení barytonsaxofonu (bari) a bílého šumu, které opakuje basový syntezátor. Hudbu doprovází flikrující a stroboskopující projekce Alexandry Moralesové na motivy legend a povídek Altiplana.


Lineup

Lineup zatím nebyl zveřejněn.