Festival vs. Interpretation: Zub za zub (Paľko & Tóth) + Julyen Hamilton and Company + další

Festival vs. Interpretation: Zub za zub (Paľko & Tóth) + Julyen Hamilton and Company + další

Festival vs. Interpretation: Zub za zub (Paľko & Tóth) + Julyen Hamilton and Company + další

ne 1. květen 2016, 19:00 uskutečněná akce
Studio Alta Najít ubytování
U Výstaviště 21, Praha
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu

Druhý ročník Festivalu hudební improvizace s přesahem k dalším médiím, jakými jsou pohyb, zvukové nebo výtvarné umění, film a nové přístupy v hudební skladbě, který pořádá nadace Agosto Foundation.

19:00 / Zub za zub (Paľko & Tóth)

Pár kilometrů od zeměpisného středu Evropy obklopují průmyslové trosky kdysi slavné těžařské město. Do tohoto malého zapomenutého města přichází návštěvník z hlavního města a touží po tom přisvojit si trochu historie, která je vystavována na odiv turistům, ale místní obyvatele již nezajímá. V centru města stojí pověstmi opředená, slavná ruina, která by přišla vhod: dům Maximiliána Hella.

Zub za zub je jednoaktová video opera pro vokalistu, violoncello a sopránsaxofon. Byla zkomponována v kulturním centru „BANSKÁ ST A NICA“ na Slovensku s pomocí osobních historických prožitků obyvatel města Banská Štiavnica.

20:00 / Julyen Hamilton and Company

Premiéra nového díla vytvořeného Julyenem Hamiltonem speciálně pro festival vs. Interpretation. Během festivalového týdne povede Julyen Hamilton workshop s pěti významnými českými a slovenskými tanečníky a tanečnicemi a s uznávanou hudebnicí a skladatelkou Andreou Parkins, jež provede procesem vytváření a budování nové performance.

21:00 / The Peeled Eye

The Peeled Eye je noisecorový-doomjazzový kvartet existující od poloviny devadesátých let, v němž spojily síly již dlouhou dobu spolupracující muzikanti Boris Hauf (baryton saxofon), Steve Heather (bicí), Martin Siewert (kytara) a Christian Weber (bicí). Spontánní, impulzivní a eruptivní kombo muzikantů vládne přelévající se dynamikou a její doplňující se kontrasty jsou až příliš výstižné na to, aby byly výsledkem náhody. Svou hutnou a hlasitou zvukovou produkci doplňuje kapela průraznou a přesvědčivou hudební argumentací.


Lineup

Lineup zatím nebyl zveřejněn.

Čt 4. říjen 19:00
Devátý ročník audiovizuálního Lunchmeat festivalu bude ve Veletržním paláci prob...
Koupit vstupenky

více akcí