Frymburkfest 2016

Frymburkfest 2016

Frymburkfest 2016

st 10. — so 13. srpen 2016 uskutečněná akce
Lipno nad Vltavou Najít ubytování
Lipno, Lipno nad Vltavou
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu

Od 10. do 13. 8. 2016 nabídne městys Frymburk návštěvníkům Lipenské přehrady již 3. ročník multižánrového charitativního hudebního festivalu, který ve spolupráci se spolkem Dobrý skutek podporuje děti s hendikepem. Letošní ročník je výjimečný tím, že festival je součástí doprovodných programů areálu Rio Lipno realizovaného v souvislosti s olympijskými hrami. Návštěvníci areálu budou mít automaticky zvýhodněné vstupné na koncerty festivalu. Festival se koná opět a na pláži na břehu lipenské přehrady ve Frymburku.

Na pódiu na hladině vystoupí legendární rocková skupina Olympic, s novou zpěvačkou Ivou Marešovou místo Báry Basikové se představí Precedens, pozvání přijal Těžkej Pokondr, program jednoho festivalového večera tvoří revivaly skupin Queen, Rammstein a Nightwish, dále vystoupíZdeněk Podhůrský se skupinou Underhill, frymburský sbor Harmonie a nadějná místní skupina Fusion Of The Ruins. Největší hvězdou festivalu budeosmnáctinásobná zlatá slavice Lucie Bílá. Na závěr festivalu jsou pozváni Miloš Knor a Komici s.r.o. a na after párty zahraje DJ Vláďa Sax Drtina. Během každého ze čtyř festivalových koncertů bude na pódiu stejně jako v předešlých ročnících předán šek s vybranou částkou (50,- z každé prodané vstupenky) konkrétnímu dítěti s postižením. Koncerty začínají v 19:30 a končí ve 23:00.

Jako každý rok i letos bude součástí festivalu bohatý dětský a rodinný program na každý den – dřevosochání, zóna Dětský svět se skákacím hradem, trampolínami, hřištěm na pétanque, facepaintingem, tvořivými dílnami, paintballem, opičí lanovou dráhou a dalšími atrakcemi.

Dalším doprovodným programem Frymburkfestu bude výstava loutek s názvem Broučci arch. Zdeňka Podhůrského instalovaná ve Wellness hotelu Frymburk. Přes 200 loutek z večerníčků Broučci, Neználkovy příhody, Dobrodružství Čokoládového panáčka,z kalendářů a výstav bude v hotelu k vidění od 1.7. do 29.8. Výstava bude otevřena denně od 10:00 do 18:00. Vstupné na výstavu: 90 Kč dospělí, 50 Kč dítě, rodinné vstupné 2+1 za 200 Kč, 2+2 za 250 Kč.

Na pláži přehrady bude návštěvníkům festivalu k dispozici klasický dřevěný vor pana Boháče, na kterém si budou moci vyzkoušet plavbu po Lipenské přehradě.

Hudební program:

10. 8. Fusion of the Ruins, Precedens, Olympic – vstupné 350 Kč na místě , 300 Kč v předprodeji

11. 8. Wishmasters (Nightwish Revival), Qeenie (Queen Revival),RCZ (Rammstein Revival) - vstupné 350 Kč na místě, 300 Kč v předprodeji

12. 8. Silverback, Zdeněk Podhůrský a Underhill, sbor Harmonie, Lucie Bílá – vstupné 450 Kč na místě , 400 Kč v předprodeji

13. 8. Miloš Knor a Komici s.r.o., Těžkej Pokondr, DJ Vláďa Sax Drtina – vstupné 350 Kč na místě , 300 Kč v předprodeji


Lineup

Fusion Of The Ruins
Lucie Bílá
Olympic
Precedens
Queenie - world Queen tribute band
RCZ
Těžkej pokondr
Underhill Band
Wishmasters (Nightwish Revival)