Garden Food festival 2016

Garden Food festival 2016

Garden Food festival 2016

so 14. — ne 15. květen 2016 uskutečněná akce
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o akci

Za dobrým jídlem i zábavou opět do Olomouce
Objevte kouzlo Garden Food Festivalu v rozkvetlých parcích

Pokud už si plánujete, co budete podnikat letos na jaře, nezapomeňte zablokovat v kalendáři víkend 14. a 15. května.
V hanácké metropoli si přijdou na své milovníci dobrého jídla a pití na druhém ročníku Garden Food Festivalu.
Návštěvníci se mohou těšit na dvacítku vybraných restaurací z Olomouckého kraje, zajímavé kuchyně z celé republiky i ze zahraničí, delikatesy jako jsou hmyzí speciality, lanýže či husí játra.
Stejně jako loni je velkým magnetem program na pódiu. Svoje kuchařské umění předvede Zdeněk Pohlreich s Eliškou Bučkovou, Halina Pawlowská, regionální kuchařské špičky Jaroslav Klár či Přemysl Forejt, na pódiu se představí i „lanýžový kuchař“ Radim Svačina nebo "Chilliman" Tomáš Nový, který sklidil velký úspěch se svou papričkovou show.
Lidé mohou ochutnat speciální kávy, olivové oleje, sýry, sushi, husí a kachní delikatesy, oslí speciality, vegetariánská jídla, sladkosti z nejlepších cukráren, molekulární gastronomii, různé druhy piv, vín či destilátů.
Navštívit mohou stánky nejlepších českých restaurací i vysokoškolské menzy, ze zahraničních kuchyní se představí Poláci, Chilané či Italové. Samostatnou sekci tvoří nejlepší regionální produkty – sýry, uzeniny, cukrářské výrobky či piva z minipivovarů.
Pořadatelé nezapomínají ani na děti, pro které je připraven celodenní zábavný program. Garden Food Festival Olomouc je prvním regionálním festivalem dobrého jídla a pití, který však není svázán žádnými hranicemi.
Projekt si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti ve městě, kraji i v celé republice, že v olomouckém regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře.
Podporujeme místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propagujeme gastroturistiku. Přinášíme nové trendy v gastronomii, ukazujeme zajímavé koncepty, přivážíme špičkové kuchaře.
Našimi partnery jsou
Ministerstvo zemědělství, Olomoucký kraj, Město Olomouc, Czech Tourism, Asociace hotelů a restaurací, Univerzita Palackého, Globus, Makro, Galerie Šantovka a další.
Mediálně nás podporuje
Český rozhlas Radiožurnál, Deník, olomouc.cz, Radio Haná, Olomoucká drbna, Český domov a další.


pá 15. červen 10:00
Smíchovská náplavka se na tři dny stane dějištěm Slavnosti Cideru, která si za t...
Koupit vstupenky
so 29. září 10:00
ročník Vegetariánského festivalu, který po sedmi letech existence dokončil promě...
Koupit vstupenky
pá 14. září
Město Znojmo vás srdečně zve k návštěvě Znojemského historického vinobraní 14. –...
Koupit vstupenky

více akcí