koncert Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční

Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční

Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční

ne 17. prosinec 2017, 11:00 uskutečněná akce
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o koncertu
Již potřetí se Smíšený pěvecký sbor GJN představí v Rudolfinu svým tradičním vánočním vystoupením, realizací České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Řídí Petr Bärtl. Tradice jejího nastudování sahá až do roku 1970, kdy poprvé zazněla v podání sboru GJN pod vedením prof. V. Karocha.
Program: – Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční (Missa pastoralis bohemica)
Gymnázium Jana Nerudy patří mezi nejstarší gymnázia v České republice. Výuka v české střední škole na Malé Straně byla zahájena 6. října 1865. Při příležitosti stého výročí narození Jana Nerudy dostala škola jeho jméno. Od roku 1948 pracuje na škole dramatický soubor, od roku 1967 hudební a pěvecký soubor. Od roku 1978 je GJN přidruženou školou UNESCO. Od roku 1990 je součástí gymnázia dvojjazyčné česko francouzské studium.  V letech 1996/97 až 2011/2012 měla škola osmileté studium s hudebním zaměřením pro výrazné talenty. Toto studium probíhalo na detašovaném pracovišti v Praze na Žižkově.
Za dobu existence gymnázia vzešla z profesorského sboru či z řad absolventů řada osobností, jako například akademik Bohumil Bydžovský, první česká lékařka B. Kecková, profesor Jan Patočka, profesor Radim Palouš, spisovatel Vladislav Vančura, herci Jan Tříska, Martin a Petr Štěpánkovi a mnoho dalších. Ve školním roce 2010/11 se Gymnázium Jana Nerudy umístilo na 2.místě mezi všemi  středními školami v ČR ve výsledcích státní maturitní zkoušky. Česko-francouzská sekce Gymnázia Jana Nerudy se dostala mezi prvních osm škol na světě, které se mohou pyšnit certifikátem kvality LabelFrancEducation. V roce 2012 GJN získalo prestižní ocenění „Českých 100 nejlepších“ (CZECH 100 BEST) a bylo zařazeno mezi 100 nejlepších firem v ČR.

Lineup

Bronislava Smržová
Jan Ondráček
Martin Strouhal
Monika Jägerová
Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Jana Nerudy
Vladimir Roubal
st 20. březen 2019 19:00
Roxy, Praha
Kanadský umělec Night Lovell pokračuje v trendu náctiletých rapperů, kteří svou...
Koupit vstupenky
pá 19. říjen 19:00
Švédské trio Peter Bjorn and John, které se proslavilo zejména singlem Young Fol...
Koupit vstupenky
Út 18. září 21:00
Rocková legenda Ivan Král je jedním z mála českých umělců, který dosáhl na světo...
Koupit vstupenky

více akcí