Jazz Goes To Town 2016

Jazz Goes To Town 2016

Jazz Goes To Town 2016

Út 18. říjen 2016, 19:00 uskutečněná akce
Klicperovo divadlo - Studio Beseda Najít ubytování
Malé náměstí 15, Hradec Králové
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu

Between The Lines (CZ)


Ojedinělý komorní jazzový projekt trojice předních osobností tuzemského současného jazzu s přesahy do vážné hudby, improvizace i worldmusic.


Pavel Hrubý – saxofony, basklarinet
Michal Nejtek – piano
Daniel Šoltis – bicí, perkuse


Jméno saxofonisty a klarinetisty Pavla Hrubého je v českém jazzu známé především díky kapele Limbo, ve které působí jako leader a také pro jeho otevřený přístup k tvorbě hudby, který se nebrání  experimentům a rozmanitým hudebním vlivům zejména z oblasti world music. V roce 2014 vydal sólové album s názvem Between The Lines, ke kterému přizval řadu spřízněných hudebníků jako trumpetistu Františka Kučeru, perkusistu Miloše Dvořáčka, bubeníka Dano Šoltise nebo klavíristu a skladatele Michala Nejtka. Album získalo nominaci na cenu Anděl a velmi příznivé ohlasy hudební veřejnosti. Na jeho základě se rozhodl Pavel Hrubý vytvořit spolu s klavíristou Michalem Nejtkem a bubeníkem Dano Šoltisem komorní jazzové trio. Výchozím přístupem tria je hlavně improvizace, tu a tam okořeněná komponovaným tématem, harmonickým základem či rytmicko-melodickým groovem. Koncerty tohoto tria se nesou ve znamení maximální vzájemné interakce, nadšení a tvůrčí svobody.


NOCZ + Iva Bittová (CZ/NOR)


Koncert norsko-českého kvarteta se světově respektovanou houslistkou, zpěvačkou a skladatelkou Ivou Bittovou balancující na pomezí moderního jazzu a volné improvizace.


Iva Bittová (CZ) – housle, zpěv
Didrik Ingvaldsen (NOR) – trumpeta 
Radim Hanousek (CZ) – soprán a barytonsaxofon  
Marian Friedl (CZ) – kontrabas  
Dag Magnus Narvesen (NOR) – bicí 


Iva Bittová
Světově respektovaná houslistka, zpěvačka a skladatelka již léta kráčí k radosti svých příznivců po cestě, kterou stejným dílem vyznačuje jak její velké hudební a interpretační nadání, tak její vyhraněná osobnost. Původně se proslavila jako divadelní a filmová herečka. Hrála v souboru avantgardního brněnského divadla Na provázku a do širšího povědomí diváků se zapsala především postavou Eržiky z muzikálu Balada pro banditu. Posléze se Bittová stále více věnovala hudbě (s Pavlem Fajtem, skupinou Dunaj, Vladimírem Václavkem). Během její dosavadní bohaté kariéry, vedle pozoruhodných sólových projektů, navázala četné spolupráce s celou řadou světově proslulých hudebníků a hudebních těles z oblasti folku, vážné hudby, jazzu, rocku, dance music i etna (mj. Bang On A Can All Stars, Susumu Yokota, Fred Frith, Bobby McFerrin, Bill Frisell, Netherlands Blazers Ensemble, George Mraz, Marc Ribot, Vladimír Godár, Škampa Quartet). V současnosti Iva Bittová žije a tvoří v USA.


NOCZ
Osobitý charakter hudbě norsko-české free jazzové formace NOCZ udává interpretace skladeb norského trumpetisty Didrika Ingvaldsena, které kombinují současné trendy v experimentálním jazzu s klasickými jazzovými a freejazzovými postupy a tradičním obsazením kapely ve složení trubka, saxofon, kontrabas a bicí. Typická je velmi energická hra s výraznými dynamickými zlomy, kombinace prokomponovaných pasáží s volnými plochami, výrazná melodika, přesná práce s rytmem a kolektivní improvizace. Leadrem formace NOCZ je trumpetista a skladatel Didrik Ingvaldsen, působící současně na jazzových i experimentálních scénách v Norsku, Berlíně a New Yorku. Mezinárodní kvartet dále tvoří v Berlíně žijící norský bubeník Dagem Magnusem Narvesenem, brněnský saxofonista Radim Hanousek a basista Marian Friedl.

Lineup

Between the Lines (CZ)
Čt 17. srpen
Festivalpark, Hradec Králové
Koupit vstupenky
pá 30. červen
Morava Camp, Mohelnice
Sedmý ročník festivalu Fingers Up se uskuteční 30. 6. – 1. 7. 2017. Zatím víme,...
Koupit vstupenky

více akcí