koncert Jiná kultura Ostrava: Recitál Jitky Zelenkové

Jiná kultura Ostrava: Recitál Jitky Zelenkové

Jiná kultura Ostrava: Recitál Jitky Zelenkové

so 21. duben 2018, 19:00 uskutečněná akce
Kino Vesmír Najít ubytování
Zahradní 1741/17, Ostrava
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o koncertu
V rámci projektu Jiné kultury 4WOMAN: Příští ročník JINÉ KULTURY věnujeme ŽENÁM, protože to ONY jsou skvělé a nejdůležitější. Ženy - umělkyně také dostanou prostor naší dramaturgie. Podtitulem Jiné kultury 2018 bude heslo 4WOMAN (hrátky se slovy PRO a ČTVRTÝ ročník). Koncerty v ostravském Vesmíru zahájí CHANTAL POULLAIN (22.2) a v roce 2018 ukončí STACEY KENT(9.11.). Mezi uvedeme další úspěšné ženy světa umění, jména a termíny již brzy. Milé dámy, máme se nač těšit.
Stálice české populární hudby Jitka Zelenková má na svém kontě sedmnáct sólových alb, několik zlatých desek a desítky úspěšných vystoupení na domácích i zahraničních pódiích. Majitelka sametového hlasu bývá nazývána hudebními publicisty „první dámou baladických písní" a pro své swingové cítění bývá i častým hostem našich nejlepších Big bandů.
Vystoupení Jitky Zelenkové navozují pohodovou atmosféru, která bývá podtržena vytříbeným repertoárem, v němž se úročí její hudební cesta od prvních pěveckých krůčků v Divadle Rokoko, krátkou spoluprací s Hanou a Petrem Ulrychovými, SHQ Karla Velebného, dlouhodobou spoluprací s Orchestrem Ladislava Štaidla - až po sólové koncerty s Big bandy Karla Vlacha, Gustava Broma, Václava Hybše, Felixe Slováčka a mnoha dalšími. K trvale oblíbeným patří komorní recitály Jitky Zelenkové, jejž odstartovala spoluprací s vynikajícím klavíristou Rudolfem Roklem a nyní je s úspěchem uskutečňuje v komorním triu s kontrabasistou Františkem Rabou a klavíristou Lvem Rybalkinem.

Kino Vesmír Zahradní 1741/17, Ostrava Najít ubytování na Booking.com
pá 19. říjen 19:00
Švédské trio Peter Bjorn and John, které se proslavilo zejména singlem Young Fol...
Koupit vstupenky
ne 7. říjen 20:00
Roxy, Praha
„Pouyova neurvalá tvorba je punk v tom nejlepším slova smyslu. Přesně takhle by...
Koupit vstupenky
st 12. září 19:30
Café V Lese, Praha
Americká folk rocková kapela Ben Miller Band se po necelém roce vrátí do Café V...
Koupit vstupenky

více akcí