Komiksová laboratoř: Lettering a různé úrovně textu v komiksu a bonus

Komiksová laboratoř: Lettering a různé úrovně textu v komiksu a bonus

Komiksová laboratoř: Lettering a různé úrovně textu v komiksu a bonus

st 27. září 2017, 17:30 uskutečněná akce
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o akci
V sérii workshopů nazvaných Komiksová laboratoř nabízí komiksová autorka Toy Box své praktické zkušenosti s komiksovým storytellingem. Workshopy jsou určeny zejména profesionálním ilustrátorům, kteří by chtěli zlepšit své komiksové dovednosti, ale mohou být užitečné všem, jejichž tvorba s komiksem souvisí i okrajově: výtvarníkům, animátorům, fotografům, malířům, prostě všem, kteří se snaží prostřednictvím své tvorby vyprávět vizuální příběhy. Workshopy budou rozděleny na teoretickou a praktickou část. Podmínkou účasti není umění kreslit, pokud jste schopní kreslit na úrovni dětí z mateřské školky, tj. namalujete jednou čarou tělo a ruce a hlavu jako kolečko, máte dostatečnou výtvarnou výbavu, abyste se komiksového workshopu zúčastnili. Workshopy by vás měly přesvědčit, že umění vyprávět komiks nezávisí jen na tom, jak hezky je namalovaný. 
Teoretická část workshopu Lettering a různé úrovně textu v komiksu a bonus bude zaměřena na různé úrovně komiksového textu a na umění písma v komiksu a komiksového letteringu. Prakticky se zaměříte na vaše písmo, každý účastník bude mít možnost vyzkoušet si různé způsoby, jak komiksy letterovat. Bonusovou částí workshopu je přednáška Toy Box Jak se stát profesionálním komiksovým autorem, která představí sumu nejdůležitějších poznatků a pravidel, která používá Toy Box při své tvorbě. Měla by vám pomoci dostat se do místa, kdy si svou práci vybíráte a drtivou většinu času pracujete na vlastních věcech.
Série workshopů je rozdělena do 4 večerů 24. – 27. 9. vždy od 17:30. Jednotlivé lekce na sebe volně navazují, ale zároveň je možné se zúčastnit jen některé z nich.

Čt 22. listopad 19:30
Královna burlesky Dita Von Teese vystoupí v rámci evropského turné The Art of th...
Koupit vstupenky
pá 27. červenec
AsianFest 2018 se uskuteční ve dnech 27. – 29. července 2018 na Branické louce v...
Koupit vstupenky

více akcí