Komiksová laboratoř: Od nápadu ke komiksuKomiksová laboratoř: Od nápadu ke komiksuKomiksová laboratoř: Od nápadu ke komiksune 24. září 2017, 17:30 uskutečněná akce
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o akci
V sérii workshopů nazvaných Komiksová laboratoř nabízí komiksová autorka Toy Box své praktické zkušenosti s komiksovým storytellingem. Workshopy jsou určeny zejména profesionálním ilustrátorům, kteří by chtěli zlepšit své komiksové dovednosti, ale mohou být užitečné všem, jejichž tvorba s komiksem souvisí i okrajově: výtvarníkům, animátorům, fotografům, malířům, prostě všem, kteří se snaží prostřednictvím své tvorby vyprávět vizuální příběhy. Workshopy budou rozděleny na teoretickou a praktickou část. Podmínkou účasti není umění kreslit, pokud jste schopní kreslit na úrovni dětí z mateřské školky, tj. namalujete jednou čarou tělo a ruce a hlavu jako kolečko, máte dostatečnou výtvarnou výbavu, abyste se komiksového workshopu zúčastnili. Workshopy by vás měly přesvědčit, že umění vyprávět komiks nezávisí jen na tom, jak hezky je namalovaný. 
Máte příběh, a nevíte, jak ho „zkomiksovat“? Máte nápad a nevíte, jak ho přepsat do příběhu? Napadají vás hlouposti, nebo hůř, vůbec nic vás nenapadá? V rámci workshopu Od nápadu ke komiksu vás Toy Box seznámí se všemi stádii komiksové tvorby. Zábavnou formou se naučíte, jak postupovat správně od nápadu k příběhu, scénáři, storyboardu a layoutu a finální podobě vašeho komiksu od autorky, která jako jedna z mála u nás své příběhy kreslí a zároveň píše. Workshop je obzvlášť vhodný pro všechny, kteří by se chtěli pokusit o autorský komiks.
Série workshopů je rozdělena do 4 večerů ve dnech 24. – 27. 9. vždy od 17:30. Jednotlivé lekce na sebe volně navazují, ale zároveň je možné se zúčastnit jen některé z nich.

Program akce

Toy Box
pá 27. červenec
AsianFest 2018 se uskuteční ve dnech 27. – 29. července 2018 na Branické louce v...
Koupit vstupenky
Čt 22. listopad 19:30
Královna burlesky Dita Von Teese vystoupí v rámci evropského turné The Art of th...
Koupit vstupenky

více akcí