[loveit] sound: Metric

[loveit] sound: Metric

+1

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

Kanadská indie rocková skupina Metric vedená hlasem Emily Haines přijede poprvé do České republiky. 1. listopadu zavítá do pražské Roxy představit chystané sedmé album, které vyjde září.

Na nové album láká kapela prvním singlem Dark Saturday, o kterém Haines říká: „Chtěli jsme, aby naším prvním singlem byla právě kytarová Dark Saturday, abychom všem dali vědět, že jsme zpátky ve hře. Píseň pojednává o dystopickém nočním životě v prázdném městě, ve kterém jsou všichni bohatí a kde je všechno zdarma.

Skupina vznikla v roce 1998 v kanadském Torontu. Původně se jednalo o duo zpěvačky Haines a jejího kolegy Jamese Shawa pod hlavičkou projektu Mainstream. Brzy se přejmenovali na Metric podle programu, který Shaw vytvořil pro své klávesy. Během dalších let k sobě přizvali další dva hudebníky a v roce 2003 vydali svou první desku Old World Underground, Where Are You Now?. Druhé album Live It Outvydané v roce 2005 posbíralo nominace na kanadskou desku roku (Polaris Music Prize) a nominaci na alternativní desku roku (Juno Awards). Do dnešního dne stihli vydat další čtyři desky a získat mnoho ocenění, například v roce 2010 za kanadskou kapelu roku. V témže roce nahráli i titulní skladbu k třetímu pokračování filmové adaptace The Twilight Saga: Eclipse.

S chystaným albem se Metric rozhodli udělat změnu. Produkce se místo kytaristy Shawa ujal Justin Meldal-Johnsen známý pro spolupráci s M83, Beckem nebo Nine Inch Nails. Desku nahrávali ve vlastním studiu v Torontu a s mixem jim pomáhal Tony Hoffer, který se podílel na nahrávkách Air, Phoenix nebo Depeche Mode. Shaw k výměně v týmu řekl: „Justin byl tím, co jsme potřebovali. S každým z nás pracoval samostatně a dokázal z nás dostat to nejlepší. Po tolika letech v kapele jsme to už sami neuměli a on udělal práci za nás, zatímco my se mohli soustředit na hraní. Na tomhle albu se nám znovu podařilo objevit něco, co jme za ty roky ztratili.“

Lineup / Vystupující interpreti

Kanada, pop
USA, electro

Místo konání

Pořadatel

Koncert pořádá Fource Entertainment

Další akce

Více akcí
Wild Nothing
Koncert, Pop, Rock
Wild Nothing
Út 12. března 2019, Rock Café Praha, cz
All That Remains
Koncert, Metal, Rock
All That Remains
Čt 13. prosince 2018, Rock Café Praha, cz
Beth Hart
Koncert, Blues, Jazz
Beth Hart
Čt 29. listopadu 2018, Forum Karlín Praha, cz
Royal Republic
Koncert, Rock
Royal Republic
Út 3. prosince 2019, Velký sál Lucerna Praha, cz
Seasick Steve
Koncert, Blues, Rock
Seasick Steve
Po 25. března 2019, Lucerna Music Bar Praha, cz

Seasick Steve

Pokey LaFarge
Koncert, Folk
Pokey LaFarge
Ne 9. prosince 2018, Café V Lese Praha, cz

Pokey LaFarge

Billy Barman
Koncert, Pop, Rock
Billy Barman
St 5. prosince 2018, Café V Lese Praha, cz
John Mayall
Koncert, Blues
John Mayall
Pá 15. března 2019, Forum Karlín Praha, cz
Charlie Winston
Koncert, Folk, Pop
Charlie Winston
Po 11. února 2019, Lucerna Music Bar Praha, cz

Charlie Winston

Hlavní strana Koncerty Roxy [loveit] sound: Metric