Lunchmeat festival 2015: Special opening: Robert Henke - Lumière II

Lunchmeat festival 2015: Special opening: Robert Henke - Lumière II

Lunchmeat festival 2015: Special opening: Robert Henke - Lumière II

Út 15. září 2015 uskutečněná akce
České muzeum hudby, Praha Najít ubytování
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu
Letošní Lunchmeat festival si mohl jen těžko zvolit výstižnější začátek. Když budete dávat pozor, tak se máte na co těšit.

Robert Henke je jednou z nejdůležitějších postav elektronické hudby posledních dvou dekád. Coby polovina kultovního dua Monolake je zodpovědný za jedno z prvních funkčních propojení dubu s minimal technem. Jeho vliv na (nejen) klubovou hudbu však zasahuje daleko za žánrové hranice. Společně s Gerhardem Behlesem (bývalá druhá polovina Monolake) je zakladatelem společnosti Ableton, která stojí za stejnojmenným softwarem pro hudební produkci i performanci.

Obřích rozměrů dosahuje i Henkeho nejnovější projekt Lumière II, který u nás premiérově představí právě na zahájení letošního Lunchmeat festivalu v exkluzivní lokaci. Unikátní audiovizuální kompozice bude za pomoci čtyř laserů promítána na netradičně vertikálně orientované polopropustné plátno o rozměrech 9x8 metrů.

Tato událost je pořádána ve spolupráci s Německou ambasádou v Praze a je součástí sekce německých umělců na Lunchmeat festivalu.

Lineup

Robert Henke
České muzeum hudby Praha Najít ubytování na Booking.com