Lunchmeat festival 2015: Special opening: Robert Henke - Lumière II

Lunchmeat festival 2015: Special opening: Robert Henke - Lumière II

Lunchmeat festival 2015: Special opening: Robert Henke - Lumière II

Út 15. září 2015 uskutečněná akce
České muzeum hudby, Praha Najít ubytování
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu
Letošní Lunchmeat festival si mohl jen těžko zvolit výstižnější začátek. Když budete dávat pozor, tak se máte na co těšit.

Robert Henke je jednou z nejdůležitějších postav elektronické hudby posledních dvou dekád. Coby polovina kultovního dua Monolake je zodpovědný za jedno z prvních funkčních propojení dubu s minimal technem. Jeho vliv na (nejen) klubovou hudbu však zasahuje daleko za žánrové hranice. Společně s Gerhardem Behlesem (bývalá druhá polovina Monolake) je zakladatelem společnosti Ableton, která stojí za stejnojmenným softwarem pro hudební produkci i performanci.

Obřích rozměrů dosahuje i Henkeho nejnovější projekt Lumière II, který u nás premiérově představí právě na zahájení letošního Lunchmeat festivalu v exkluzivní lokaci. Unikátní audiovizuální kompozice bude za pomoci čtyř laserů promítána na netradičně vertikálně orientované polopropustné plátno o rozměrech 9x8 metrů.

Tato událost je pořádána ve spolupráci s Německou ambasádou v Praze a je součástí sekce německých umělců na Lunchmeat festivalu.

Lineup

Robert Henke
České muzeum hudby Praha Najít ubytování na Booking.com
Čt 5. červenec
Letošní 26. ročník festivalu proběhne 5.–8. července již tradičně na několika sc...
Koupit vstupenky

více akcí