Australský elektrosoulový písničkář Chet Faker vydává 15. dubna debutové album, představí ho na letošních Colours of Ostrava

Australský elektrosoulový písničkář Chet Faker vydává 15. dubna debutové album, představí ho na letošních Colours of Ostrava

Australský elektrosoulový písničkář Chet Faker vydává 15. dubna debutové album nazvané Built on Glass. V živé podobě jej představí na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července v industriálních Dolních Vítkovicích.

Album, které vychází na labelech Future Classic / Downtown records a Opulent, přichází dva roky po EP Thinking in Textures, které v Austrálii v prodejích dosáhlo na Zlatou desku a získalo ocenění “Nejlepší nezávislý singl/EP” a “Nejlepší nezávislá nahrávka”.

Built on Glass vznikalo v produkci samotného hudebníka. “Desku jsem nahrál v domácím studiu se snadno dostupnými nástroji, neměl jsem velký rozpočet. Je to poprvé, co jsem pracoval na dlouhohrající desce. Přišlo mi, že o ´hi-fi´přístup se nemám snažit, když pracuji sám ve svém studiu,” uvádí Chet Faker.

Chet Faker se na světovou hudební scénu dostal teprve nedávno - ještě před třemi lety kutil v garáži s elektrobeaty a dnes má za sebou úspěšné americké i britské turné. Stačilo docela málo: natočit pro pár přátel elektro cover No Diggity od Blackstreet a doslova zírat, jak se skladba jako lesní požár šíří on-line blogem Hype Machine.

Někdo mou hudbu kdysi také popsal jako "jízdu na slonu se sametovým sedlem přes poušť při západu slunce". Líbo se mě to, ale já raději říkám soul, i když tak docela pravda to také není, protože zároveň miluju techno,“ tvrdí Chet Faker. EP Thinking in Textures v roce 2012 potvrdilo tušené: Chet Faker je především zatraceně dobrým zpěvákem, skladatelem a hudebníkem, dokonale využívajícím studiových možností a originálních samplů. Vloni s jiným australským elektronikem Flumem natočili skvělé epíčko Lockjaw a Chet Faker se mezitím blýskl spoluprací se švédskými dream popovými dvojčaty Say Lou Lou a americkou zpěvačkou Kilo Kish. 

Čt 17. červenec 2014
Dolní Vítkovice, Ostrava