Bitvy o Sázavafest jsou u konce

Třetí vítězkou Sázavafest Battle se stala Vanda Krajčovicová ze Slovenska. Hlasování fanoušků, kteří rozhodovali o třetím finalistovi, který si zahraje v srpnu na Sázavafestu v Benešově u Prahy, bylo velmi těsné. Vanda zvítězila o pouhé dva hlasy nad kapelou Eyesore, které tak unikla šance zahrát si na jedné z festivalových scén.

Finálové klání Sázavafest Battle 2011 bylo opravdovou bitvou. Osm zbývajících finalistů svedlo boj o možnost zahrát si na letním Sázavafestu. Bitvu kapel, ve které nyní rozhodovali fanoušci na serveru muzikus.cz, vyhrála sólistka Vanda. Její příznivci ji o pouhé dva hlasy vybojovali místo na Jam stagi, na které společně s ní vystoupí další dvě finálové kapely z Bitev SilesiJAH All Stars z Karviné a Sonicates z Bardějova.

Vanda Krajčovicová, třetí finálová vítězka Sázavafest Battle, je zpěvačka, skladatelka a klávesistka ze Slovenska. Vanda hraje od třinácti let a aktivně koncertuje od patnácti. Působila také v několika skupinách, ale nakonec se rozhodla raději vystupovat jako sólistka. Styl své hudby vnímá jako melodický pop-rock s jistou dávkou alternativního ducha. Loni natočila pětiskladbové EP a letos by se ráda pustila do práce na novém albu.

Do letošních Bitev se přihlásilo více než 159 kapel. Na základě zasedání poroty, v níž se letos objevil např. Honza Vedral (MFDnes), Jirka Hradecký (Houser), Ondřej Leinert (Deník), Ladislav Řehounek (Muzikus.cz), bylo vybráno 10 finalistů: Vanda (SK), Palindromes, Omega Styl, K2, Hrana, Eyesore, J z Prahy, Budulínek, SilesiJAH All Stars a Sonicates. Dvě posledně jmenované kapely byly vybrány porotou, třetího finalistu vybírali fanoušci prostřednictvím hlasování na serveru muzikus.cz.

Sázavafest se uskuteční od 4. do 7. srpna v Benešově u Prahy a jeho hvězdami budou kapely Hurts, Alphaville, The Subways, Nouvelle Vague, Jazzanova, Belleruche, Kosheen, Irie Révoltés, Jana Kirschner a další.

Do konce tohoto týdne, tedy do 12. června probíhá v sítích Ticketpro a Eventim zvýhodněná vstupenková akce na letní Sázavafest. Je možné koupit si čtyři vstupenky za cenu tří (3+1) nebo šest vstupenek za cenu čtyř (4+2). Cena jedné vstupenky v červnu stojí 950 Kč + poplatky.

Čt 4. srpen 2011
Zelený ostrov, Benešov u Prahy
11. ročník multikulturního festivalu.