Bluesový festival v Kaštanu se blíží

Bluesový festival v Kaštanu se blíží

Již sedmým rokem se milovníci hudebního stylu, který stál u kořenů veškeré moderní popul ární hudby, mohou těšit na 3 dny nabité koncerty právě tohoto žánru. Dramaturgie se nedrží jen striktního pojetí blues, představí i hudební projekty, které bluesový výraz představují v kontextu folku či rocku.

Festival zahájí legendární český písničkář Vlasta Třešňák, jeden z těch, kteří křižují jednotlivými styly vždy na vlně vlastní originality a nezaměnitelného výrazu. V poslední době se Třešňák po letech vrátil k občasnému sólovému vystupování a jednu z těchto unikátních příležitostí budou mít i návštěvníci Kaštanu. Následovat bude v Praze žijící rodák z Londýna s ojedinělým hlasem a také báječný kytarista Jamie Marshal se svým bandem. A večer uzavře v Česku oblíbená slovenská kapela ZVA 12-28 Band, která se výrazně vymyká typickému středoevropskému blues-rockovému klišé. V jejím čele stojí charismatický leader Noro Červenák.

V pátek se představí písničkářka a herečka Jana Šteflíčková s programem, který bude obsahovat jak známé písničky z loňského, tak novinky z právě dotáčeného nového alba. Britský bluesman Julian Socha zahraje spolu s talentovaným slovenským kytaristou Milanem Konfráterem. V sólových výstupech i jako duo propojují folkové a bluesové postupy na bázi akustických nástrojů. Druhý večer Bluesnění pak uzavře čtveřice muzikantů z okolí Prahy The Kingsize Boogiemen, oblíbená atrakce českých bluesových festivalů i klubů, při jejichž koncertech ožívá to nejlepší z odkazu starých mistrů i zakopané poklady žánru.
Poslední večer se ponese ve znamení českého blues. Jako první se představí bluesová písničkářka a šansoniérka Jana Štromská, kterou doprovodí hráčka na hoboj, flétnu a anglický roh Diana Winklerová. Na výrazném autorském rukopise v duchu čistého elektrického blues chicagské provenience stojí projev Many More Experience Bandu a o závěrečný zážitek se postará bluesovým fanouškům dobře známý vynikající kytarista Marcel Flemr se svým bandem. Flemr také povede v sobotu odpoledne v Kaštanu kytarový workshop zaměřený na bluesovou hru.

16. 10. čtvrtek 19.00

Vlasta Třešňák (CZ)

Jamie Marshall Band (GB/CZ)

ZVA 12-28 Band (SK)

17. 10. pátek 19.00

Jana Šteflíčková (CZ)

Julian Socha & Milan Konfráter (GB/CZ)

Kingsize Boogiemen (CZ)

18. 10. sobota 15.00 Kytarový workshop Marcela Flemra

18. 10. sobota 19.00
Jana Štromská a Diana Winklerová (CZ)

Many More Blues Experience (CZ)

Marcel Flemr Band (CZ)

Vstupné: 190,- / permanentka 450,- / workshop 200,- (není zahrnuto v permanentce) /   členové sdružení Unijazz sleva 30%