Britský hudebník a producent Bonobo přichází s novým albem The North Borders

Britský hudebník a producent Bonobo přichází s novým albem The North Borders

Simon Green, známý pod jménem Bonobo, významný světový tvůrce elektronické hudby, vyhledávaný DJ a mistr down-tempa, který skládal hudbu do reklam i pro úspěšné televizní seriály Californication nebo Dr. House, vydal 1. dubna na labelu Ninja Tune své již páté album, které nazval The North Borders. S ním letos přijede také na Colours of Ostrava, kde vystoupí společně šestičlennou kapelou a vycházející hvězdou tohoto labelu, britskou zpěvačkou Szjerdene.

The North Borders ve třinácti skladbách přináší podmanivé melodie a dokonale propracovaný zvuk, je ještě barevnější a originálnější než předchozí album Black Sands. Ke spolupráci si přizval kromě Szjerdene také zpěvačku Erykah Badu a jednočlenný projekt Grey Reverend zpěváka a skladatele L. D. Browna. K příležitosti vydání nového alba nechalo vydavatelství Ninja Tune vylisovat limitovanou edici 250 kusů „white label records“, tedy speciální edici gramofonových desek a vyhlásilo soutěž. Dvanáct gramodesek se bude postupně objevovat v kamenných obchodech s hudbou po celém světě a každá z těchto desek bude obsahovat jedinečný kód, díky kterému může šťastný majitel desky vyhrát velkou tajnou cenu.

DJ, producent a multiinstrumentalista z britského Leedsu, který kombinuje elektronickou hudbu s živým hraním a hlasy zpěváků, připomíná hudebního hypnotizéra: nutí posluchače přestávat rozlišovat mezi trip hopem, jazzem, ambientem, klasikou, world music nebo hip hopem. Bonobo o post světové hvězdy neusiloval, přišlo to samo. Čtyřmi alby, singly, skvělými remixy a koncertními turné - i jako vyhledávaný DJ - si podmanil diváky na celém světě. Nahrávek Bonobo využili tvůrci reklam i televizních seriálů Californication, Dr. House, Gossip Girl nebo CSI: CSI. Jeho skladby zazněly také ve filmech Crazy, Stupid, Love, House at the End of the Street a v počítačových hrách. Předchozí album Black Sands s hlasem Andreya Tiarana se stalo jedním z nejposlouchanějších v roce 2010.

Čt 18. červenec 2013
Dolní Vítkovice, Ostrava