Česká a slovenská jména českých festivalů

Česká a slovenská jména českých festivalů

Pro fanoušky české a slovenské hudební scény tu máme takový malý přehled českých i slovenských kapel, které se letos na festivalech budou objevovat nejčastěji, jedná se i o taková jména, která vás zaručeně nemohou nechat chladnými.

Konkrétně na Rock For People se můžete těšit na čím dál tím víc populárnější Charlie Straight, Kryštof a na Xindla X, samozřejmě musíme také upozornit na Please The Trees, kteří se představí v unikátním projektu se sborem seniorek Elpida a na Pražský Výběr, jenž na festivalové scéně vystoupí po 8 letech.

Na Benátské noci se nám zas pro změnu představí mladá a nadějná brněnská rock-crossoverová kapela Rattle Bucket (vítěz soutěže Rádia Rock Max), z ostřílených jmen se můžete těšit na Dogu, Těžkej Pokondr, východočeský Komunál, Debillheads, temné Root a svoji premiéru zde zažijí i punk rockový Pipes nad Pints.

České a Moravské hrady letos ovládnou: Aneta Langerová, David Koller, Iné Kafe, Kryštof, Mandrage, Mig 21, Mňága a Žďorp, Monkey Business, Nightwork, Pipes and Pnts, Portless, Pražský Výběr, Rybbičky 48, Rytmus, Skyline, Tmáš Klus, Vypsaná Fixa, Wohnout.

Sázavafest se rozhodně nenechává zahanbit a nabízí opravdu slušnou dávku českých i slovenských interpretů, jako například Celeste Buckingham, Tata Bojs, Billy Barman, Mandrage, Kryštof, UDG, Rybičky 48, Vypsaná Fixa, Buty, Nightwork, Michal Šeps, Gábina Gunčiková, Charlie Straight, Koblížci, Xindl X a samozřejmě spoustu dalších skvělých jmen.

Zaručeně čím se chlubit, má i letošní ročník Festivalu Jamrock, jedná se o skvělou směsici kapel, která zaručeně dokáže zaujmout i ty největší pesimisty, doposud potvrzenými jmény jsou: Bitumen Beat, BSP, Circus Ponorka, Cocotte Minute, Fast food orchestra, Hashberry, Krucipusk, Kryštof, Flamengo(Vladimír Mišík), Na stojáka, O5 a Radeček, Poletíme?, Portless, Queens of Everything, Shatter, Schodiště, Škvor, Tatabojs, Tři Sestry,Vítězové YT Festu.