Česká televize uvede v sobotu unikátní dokument o Colours of Ostrava a záznam z Drive stage

Česká televize uvede v sobotu unikátní dokument o Colours of Ostrava a záznam   z Drive stage

Česká televize připravila na sobotní večer 14. září na programu ČT art unikátní ohlédnutí za letošním ročníkem mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Od 20:25 bude premiérově uveden hodinový dokument Moje Colours autorky a režisérky Markéty Nešlehové. „Dění na festivalu jsme nezachytili pomocí obvyklých záběrů z koncertů a rozhovorů s kapelami, ale prostřednictvím devíti příběhů devíti lidí s festivalem různě spojených,“ říká Markéta Nešlehová. Kamera již několik týdnů před akcí a v průběhu ní sledovala ředitelku Zlatu Holušovou, ředitele Městského divadla Olomouc, Josefa Podstatu, který se v rámci festivalu stává průvodcem hudebních hvězd, Jana Světlíka, podnikatele, předsedu představenstva a generálního ředitele Vítkovice - Machinery Group a filantropa umění, známého hudebníka Václava Havelku z Please the Trees, který je zároveň manažerem nástrojového vybavení pro festival, Daniela Krečmera, dovozce čajů a šéfa areálu, Lukáše Krále, šéfa IT firmy, který má na starosti kompletní komunikaci s fanoušky prostřednictvím webu a sociálních sítí a zároveň pomáhá se sestavováním Colours bez bariér, Radka Michálka, stevarda z pendolina, který svlékne stejnokroj „průvodčího“, aby jej již v pořadí po šesté, vyměnil za uniformu bezpečnostní služby, manžele Fojtíkovy, prodejce langošů, a italskou reggae zpěvačku Mama Marjas s její kapelou. Součástí dokumentu se také stala festivalová videa dvou fanoušků – návštěvníků akce. Příběhy všech uvedených postav se protnou a propletou právě v průběhu celé akce. „V názvu dokumentu Moje Colours je zašifrováno to, že chci rozkrýt před očima diváků zákulisí, které neznají, a přiblížit jim ty, kteří s festivalem žijí,“ dodává Markéta Nešlehová. Kamera: T. Nikel a P. Hrubeš. Námět a režie: M. Nešlehová.

Jeden festivalový den na letošní nové scéně Drive stage, která sklidila velký ohlas a úspěch, budou moci prožít diváci ČT art od 21:20. Režisér Roman Motyčka pro 51 minut záznamu vybral to nejlepší z vystoupení pěti kapel: Gangstagrass z newyorského Brooklynu, rock’n’roll-punková kapela The Rocket Dogz, 17 Hippies a jejich berlínský styl, Glenn Kaiser – bluesrockově ostře řezaná hudba pastora komunity Jesus People USA v Chicagu a Agnostic Mountain Gospel Choir – country blues a old-time music zahrané tím nejsyrovějším možným způsobem.

Oba pořady bude možné kromě ČT art zhlédnout také on-line na www.i-vysilani.cz.

Dvanáctý ročník Colours of Ostrava letos v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic navštívilo od 18. do 21. července rekordních 33.000 návštěvníků. Vystoupili například Sigur Rós, Jamie Cullum, The xx, The Knife, Tomahawk, Damien Rice, Bonobo, Woodkid, Devendra Banhart, Asaf Avidan, Dub FX, Inspiral Carpets nebo Tiken Jah Fakoly. Celkově proběhlo téměř 200 programových bodů – kromě kapel také divadla, workshopy, filmy, diskuse i výtvarné happeningy. Další ročník proběhne na stejném místě od 17. do 20. července 2014.

Generální partner: Česká spořitelna. Za podpory statutárního města Ostrava. Hlavní partneři: ArcelorMittal Ostrava, Agrofert, Vítkovice – Machinery Group, Skupina ČEZ. Generální mediální partner: Hitrádio Orion, Česká televize a Deník.

Více informací na www.colours.cz

Čt 18. červenec 2013
Dolní Vítkovice, Ostrava