Co nabídne letošní Jarní Sázavafest?

Co nabídne letošní Jarní Sázavafest?

Pro letošní Jarní Sázavafest si pořadatele připravili několik „taháků“ pro fanoušky tohoto festivalu, který proběhne 23. 3. opět v KC Vltavská. Vstupenky na Jarní festival jsou stále k dostání v síti Ticketportal za 233 Kč včetně poplatků. Na místě pak vstupenka vyjde na 300 Kč včetně poplatků. Pro prvních 100 návštěvníků, kteří si koupí vstupenku na místě, si pořadatelé připravili dárek v podobě malého CD se singlem The Spankers, kteří na Jarním Sázavafestu zahrají.

Novinkou letošního Jarního Sázavafestu bude moderátor této společenské události. Honza Kalina, frontman kapely Sto zvířat, se rozhodl připomenout si časy, kdy uváděl pořad „Na plné pecky“. „Zavzpomínám na éru, kdy jsem zažíval kariéru mimořádně vtipného, pohotového a připraveného moderátora“, říká s úsměvem Kalina. Kalina se také těší, že dodá celému moderování osobnější nádech, protože všechny účinkující kapely osobně zná. Sto zvířat pak na Jarním Sázavafestu zahraje 100 minut namísto typických 40, a to ve 3 žánrových blocích – Oldies, Janies a Čerstvees. Kalina vysvětluje: „Ve 3 blocích se objeví nejprve nejstarší vykopávky, další série je pojmenovaná podle Jany, naší zpěvačky, za kterou vytvoříme jakýsi doprovodný orchestr. V té třetí bychom chtěli udělat hodně velkou ochutnávku nových písniček.“

Dalším interpretem Jarního Sázavafestu je pražská parta The Spankers, která zde zahraje se stále ještě novou zpěvačkou Sisou Feherovou. Bubeník The Spankers, Tomáš Knotek říká: „Sisa je skutečně výborná zpěvačka. Tak trochu spadla z nebe“. The Spankers má za sebou celou řadu koncertů, včetně loňského turné po Brazílii. Letos pak chystají pro své fanoušky vystoupení i na Sázavafestu v Benešově, koncerty a turné nebo představení videoklipu k nedávno pokřtěnému singlu „Party lovers“.

Na Jarním Sázavafestu si dále zahrají The Prague Conspiracy, veselá, ska, funky kapela, která v rámci tohoto koncertování pokřtí svůj nový singl. Čtyřlístek kapel uzavírá ryze chlapecká formace, The Gangnails, kteří představí svou hudbu plnou směsice žánrů od klasického punku přes rockabilly až po rock’n’roll.

pá 23. březen 2012
KC Vltavská, Praha
Pro letošní Jarní Sázavafest si pořadatele připravili několik „taháků“ pro fanou...