Colours of Ostrava nabídnou nejen hudbu, ale i Otázky Václava Moravce, Interview či Tečku

Colours of Ostrava nabídnou nejen hudbu, ale i Otázky Václava Moravce, Interview či Tečku

Doprovodný program letošního ročníku Colours of Ostrava (17. - 20. července) nabídne svým návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí fungování České televize. Ze specifického prostředí Velkého světa techniky bude totiž v průběhu festivalu Česká televize vysílat hned sedm pořadů, a to včetně Otázek Václava Moravce, Interview ČT24 či Tečky páteční noci.

Chtěli bychom využít silnou atmosféru festivalu, přenést ji do našich pořadů a zároveň nabídnout návštěvníkům to, co je na České televizi unikátní, tedy například zákulisí profesionálně fungujícího týmu, který připravuje živé zpravodajství,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává:„Od doby, kdy jsme spustili kulturní kanál ČT art, se také stále více snažíme ve vysílání propojovat diváky a umění v okamžiku jeho vzniku, tedy co nejvíce přiblížit diváky unikátnímu tvůrčímu prostředí. Proto z Colours odvysíláme živě i Tečku páteční noci nebo Události v kultuře.“

Přímo z centra hudebního festivalu Česká televize odvysílá sedm pořadů. Kromě Událostí v kultuře a Tečky páteční noci, jejímiž hosty budou kapely Gipsy.cz a Monkey Business či herci divadla Sklep, nabídne rovněž literární magazín U zavěšené knihy. Do Ostravy se chystá také Václav Moravec se svým nedělním diskuzním pořadem či Zuzana Tvarůžková s Interview ČT24. Festival otevře zázemí také pro páteční studio Dobrého rána a čtvrteční Studio 6, přímé vstupy z Ostravy chystají také Události.

Program letošního ročníku festivalu v podání České televize osloví rovněž aktivní i odpočinek hledající návštěvníky všech věkových kategorií. Zatímco hlavní část ochozu budovy Velkého světa techniky bude prostorem pro vysílání vybraných pořadů a pořádání besed a workshopů, relax zóna a dětský koutek vybídnou spíše k odpočinku. Ať při sledování programu ČT24 nebo filmů a pořadů dle vlastního výběru. Dětem nabídne Česká televize virtuální hřiště Déčka i promítání Večerníčků a pohádek.

Vybraný program České televize na festivalu Colours of Ostrava

čtvrtek 17. července

6:00 - 10:00 živé vysílání Studia 6

17:45 - 19:00 Zpravodajství ČT s Richardem Samkem, Zuzanou Tvarůžkovou a Josefem Pazderkou

pátek 18. července

06:00 - 08:45 živé vysílání Dobrého rána

15:30 - 16:15 debata s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem

18:35 - 19:00 živé vysílání Interview ČT 24

20:30 - 22:00 živé vysílání Tečky páteční noci

sobota 19. července

18:00 - 19:00 beseda s tvůrci SM Kabaretu (Čestmír Kopecký, Pavel Klusák)

20:00 - 20:20 živé vysílání Událostí v kultuře

neděle 20. července

12:00 - 14:00 živé vysílání Otázek Václava Moravce

16:15 - 17:45 živé vysílání U zavěšené knihy

Čt 17. červenec 2014
Dolní Vítkovice, Ostrava