Divadlo Husa na provázku uvede na Colours of Ostrava speciální verzi představení Balada pro banditu

Divadlo Husa na provázku uvede na Colours of Ostrava speciální verzi představení Balada pro banditu

Ojedinělou verzi představení Balada pro banditu připravuje pro letošní festival Colours of Ostrava režisér Vladimír Morávek se souborem Divadla Husa na provázku. „Režisér představení přenese do unikátního prostoru sálu Gong a na diváky proto čeká mnoho překvapení. Scénou se totiž stane kompletně celý prostor sálu skoro až do samého stropu a herci či hudebníci se možná ocitnou i okolo Gongu,“ vysvětluje dramaturg divadelní scény Jiří Moravčík.

„Někdy v únoru udělali jsme si tam výlet - do té Ostravy - a užasli. Když jsme uviděli ten areál, ty stěny divně promáčknuté, to tajemství jakési zavěšené ve vzduchu, tu nádheru oblouků a křivek a průhledů do nekonečna a dál, bylo nám najednou hezky. Tak nějak evropsky významně. A pánové Uhde s Štědroněm že se rozhodně budou muset pozvat, aby rovněž viděli, jak pro toto jediné představení budeme všecko vzhůru nohama hrát. Co bývá vpravo, bude teď tedy vlevo, co mezi diváky, ve vzduchu za sklem - několik metrů nad zemí a že to nicméně všecko za to bude stát - vyprávět právě v tomhle domě ten pradávný příběh,“ uvádí režisér Vladimír Morávek.

Kromě této legendární inscenace o lásce Eržiky a zbojníka Nikoly s hudbou Miloše Štědroně a texty Milana Uhdeho uvidí návštěvníci letošních Colours dalších osm divadelních souborů. „Žánrově se diváci mohou těšit na současný tanec, akční historické drama, kabaret, improvizaci, divadelní sitcom, loutky i klauniádu,“ doplňuje Jiří Moravčík.

Postkultovní divadlo VOSTO5 přiveze na Colours akční inscenaci Pérák, která kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů v příběhu o mytickém českém superhrdinovi v době Protektorátu a německé okupace.

Světy současného tance a živé hudby se propojí na jevišti sálu Gong při společném představení Kolik váží vaše touha? našeho předního tanečního souboru VerTeDance s živou hudbou kapely Zrní. „Inscenace zkoumá otázku, zda vysvlečením se skutečně odhalujeme sebe sama, svoji podstatu a své tužby a zda je v tomto smyslu nahota vůbec nutná a potřebná,“ tvrdí tvůrci. Dílo získalo cenu Taneční inscenace roku na festivalu Česká taneční platforma 2012 a Lucia Kašiarová za svůj výkon obdržela cenu Tanečnice roku 2012.

Jak vypadá divadelní sitcom drsnější než Přátelé, s živou kapelou a pořádnou porcí zábavy a hustých songů, ukáže návštěvníkům autorská dvojice Petr Sedláček a Ondřej Malý v představení Squat ze squatterského prostředí v produkci PaS de Theatre a Multižánrového centra Cooltour.

Tradiční ostravský kabaret na pytel – to je Kabaret Zajíc v pytli. „Vtipy bez pointy, scénky bez konce, písně beze zpěvu, notorická kouzla a mnohá další nečekaná překvapení! Humor v celé své trapnosti zaručen!,“ slibují tvůrci návštěvníkům Colours.

Na velký úspěch svých Dětí z Bullerbynu uvedených také na loňských Colours navazuje loutkové divadlo Športniki novou inscenací Gagarin, která pojednává o životě a díle Jurije Alexejeviče Gagarina, prvního člověka ve vesmíru. Loutky, zpěvy, tance. A ke slovu přijdou i filmové týdeníky… Komediomat Brno předvede improvizační show založenou na řadě nápaditých a originálních her a scének. Účinkující herci neznají dopředu jejich konkrétní zadání a musí proto v průběhu večera pohotově reagovat.

Žonglování, klauniády, pohyb a muzikantské dovednosti spojuje pohádkové představení pro děti Tančíček Adušiadáši divadla Kufr.

A konečně Divadlo na cucky Olomouc přiveze do Dolních Vítkovic stejnojmenný kabaret, při kterém se diváci ocitnou v nejsladší cukrárně široko daleko.

Čt 18. červenec 2013
Dolní Vítkovice, Ostrava