Do Paláce Akopolis přijede zahrát americký písničkář Joshua Radin

Do Paláce Akopolis přijede zahrát americký písničkář Joshua Radin

Palác Akropolis uvede 9. května v české premiéře koncert kytaristy a písničkáře Joshua Radina, který se proslavil písní Winter užitou v populárním americkém TV seriálu Scrubs. Vystoupení bude koncipováno komorně, s výrazně omezenou kapacitou k sezení.

Vstupenky jsou v prodeji od dnešního dne za 690 korun exkluzivně v síti Eventim.

Joshua Radin se narodil v roce 1974 do židovské rodiny polsko-německo-rakouského původu, se kterou žil v Ohiu. Tam také vystudoval uměleckou školu s primárním zaměřením na kresbu a malbu. Northwestern University mu však poskytla také průpravu ve scénaristice či výuce umění.


Radin sám datuje počátek své hudebné kariéry rokem 2004, pouhé dva roky poté, co se začal učit hrát na kytaru. Pozornost široké veřejnosti na sebe strhl téměř okamžitě díky skladbě Winter užité v populárním americkém televizním seriálu Srabs. Píseň vyšla na Radinově debutovém albu We Were Here, které svého autora přeneslo na turné ve Spojených státech i Evropě, Velkou Británii nevyjímaje, kde se na podiích střádal např. s Sheryl Crow, Tori Amos, Imogen Heap, The Script aj.

Když v roce 2008 vyšlo album Simple Times se singlem I'd Rather Be With You, suverénně si to namířilo cestu nejen na 2.příčku v digitálních prodejích ve Spojených státech ale také do britské singlové hitparády, kde skončilo těsně pod první desítkou (na 11.místě). Následovala nahrávka The Rock And The Tide produkovaná Martinem Terefe (Cat Stevens, Ron Sexmith), která se vyhoupla do TOP 5 albové hitparáady na iTunes, dále deska s pořadovým číslem čtyři Underwater (vydaná v roce 2012), na kterou jen o rok později Radin navázal albem Wax Wings s hitem Lovely Tonight.

Do Prahy přijede Radin osobně představit svoji letošní novinku Onward and Sideways, která vyšla počátkem ledna a na které hostuje Sheryl Crow.

so 9. květen 2015
Palác Akropolis, Praha
Palác Akropolis uvede 9.května v české premiéře koncert kytaristy a písničkáře J...