Fest Pod Parou 2013 a nová jména!

Fest Pod Parou 2013 a nová jména!

Máme tu pro vás další potvrzená jména, která letos zavítají na Fest Pod Parou. Nevětším překvapením letošního festivalu jsou američtí Bad Religion.

Této populární punkové kapele z Kalifornie je často připisováno nastartování nové punk-rockové vlny koncem osmdesátých let a ovlivnění spousty jiných punkových a rockových interpretů. Kapela vznikla v roce 1979 a jediným původním členem je zpěvák Greg Graffin. Bad Religion vydali šestnáct studiových alb, dvě živé alba, tři kompilace alba, dvě EP, a dvě živě nahrávaná DVD, jejich album Suffer je často považováno za jednu z nejprodávanějších nahrávek v historii punku. Kapela zažila celosvětový komerční úspěch až roku 1994, kdy jejich popularita vzrostla až s albem Stranger Than Fiction, které obsahuje hity „21st Century (Digital Boy)“ a „Infected“. Skupina je známa svými intelektuálními texty, používáním metafor, rozvinutou slovní zásobou a samozřejmě nesmíme zapomenout na proslulá kytarová sóla. Bad Religion prodali přes 5 miliónů alb po celém světě a jejich posledním albem je True North, které vyšlo letos 22. ledna 2013.

Dalším nově potvrzeným jménem je hardcore metalová kapela ze Spojených států D.R.I, neboli Dirty Rotten Imbeciles, která vznikla v roce 1982. D.R.I jsou považováni za průkopníky stylu, kterému se později začalo říkat "crossover thrash", v jejich tvorbě je patrný silný vliv punku a thrash metalu. Ze zakládajících členů zůstali pouze dva a to zpěváka Kurt Brecht a kytarista Spike Cassidy, stali se tak hlavními vůdci kapely. D.R.I. vydali sedm originálních studiových alb, kdy poslední z nich vyšlo v roce 1995, od té doby vydávali pouze živé nahrávky či kompilace a většinu času jezdili po turné a občas si dali nějakou tu pauzičku. Nyní se na ně můžete těšit už toto léto na Festu Pod Parou 2013.

Čt 1. srpen 2013
Udánky, Moravská Třebová
11. ročník jednoho z největších punkových festivalů nejen v České republice.