Festival Boskovice 2015 úspěšně odstartoval

V jihomoravských Boskovicích začal ve čtvrtek 9. července 23. ročník festivalu s podtitulem „pro židovskou čtvrť“. Během dne do města dorazily stovky návštěvníků. Na oficiálním zahájení v zámeckém skleníku promluvila starostka města Hana Nedomová, místostarosta pro kulturu Petr Malach a předseda Unijazzu Čestmír Huňát. Poté zahrála maďarská kapela Dina Trio Band.

Páteční program na hlavní scéně v letním kině bude patřit ženám – vystoupí Iva Bittová a Čikori, Mucha, kolumbijští psychedelici Meridian Brothers a slovenští Longital. Na UNI scéně v Panském dvoře se vystřídají písničkáři Jana Vébrová, Biorchestr, Žofie Kabelková a slovenská Katarzia se zástupci world-music – Ora pro nobis Oldřicha Janoty a vítězi Anděla BraAgas.

zámeckém skleníku začne od 19.00 první z večerů Česko-německé jazzové scény. Jeho hlavní hvězdou bude jazzman Günter „Baby“ Sommer. Zakladatel německého moderního jazzu vystoupí s projekty Our Favourite Things a Rope of sand. Sommerovy bicí v obou sestavách doplní jeho bývalí žáci. Český jazz v pátek zastoupí jemná Lena Yellow a experimentální Muff.

Jedinečné taneční vystoupení zažijí hosté místní synagogy. Ve 21:00 zde začíná triptych Kabalat šabat. Tanečníci Tereza Indráková, Honza Malík a Andrea Miltnerová pohybem vyjádří tři pohledy na cestu lidské existence. „První část BeGanEden je výletem do světa hebrejské lingvistiky a ke stínům stromů v Zahradě. Prostřední DeRbrouk ukazuje tápání – jedno polonahé tělo, jeden stůl, jedno světlo, jeden zvuk. Poslední část nazvaná Tranzmutace symbolizuje veškeré tužby vnitřních i vnějších světů, pokusy o vzlet, které končívají pádem,“ popsala vystoupení Indráková.

Kompletní program zde: http://boskovice-festival.cz/program

Čt 9. červenec 2015
celé město, Boskovice
Druhý červencový víkend už po třiadvacáté ožije město Boskovice a všechny jeho u...