Festival Dokořán 2015

Festival Dokořán 2015
        <p id="yui_3_12_0_2_1435068465211_38">Letošní <b>Festival Dokořán</b> se přehoupl do druhého desetiletí své existence, má nové vedení

a plno energie znovu posbírat dobrovolníky z Karviné i mimo ni a pustit se do práce na dalším Dokořánu!

Dokořán se opět bude konat tři dny na čtyřech scénách, v areálu Lodiček v Parku Boženy Němcové. Koncept rapového/hiphopového čtvrtka ponechali dramaturgové z loňského roku, můžeme se těšit například na PSH, Strapa nebo nový vítr na slovenské scéně Dornkappel. V pátek budeme pokračovat ve velkém stylu. Začínající hvězdy Light&Love, karvinští Ajdontker nebo místní Slepí křováci. Můžeme se však těšit i na klasiky. Jsme moc rádi, že pozvání přijala kapela Blue Effect nebo mezinárodní United Flavour. Vystoupí také český hudebník Zdeněk Bína.

        <p>V sobotu nás čeká headliner letošního festivalu – Monkey Business. Mimo jiné zahrají například také

Korben Dallas, slovenští Zoči Voči, novinka PeterPan Complex, The Paranoid nebo Noah Ellenwood.

Po dlouhých diskuzích a změnách jsme se nakonec rozhodli narychlo obnovit Club stage! Zatím můžeme potvrdit DJs: Sayko, Ron-X, Djeda, Firgo. Program se samozřejmě ještě nadále bude rozrůstat.

        <p>Nemůžeme samozřejmě vynechat ani doprovodný program. Z divadel můžeme prozradit například

improvizační skupinu Impéčko, z filmů promítneme studentský projekt Punku Yatray o amazonských kmenech, následovat bude také diskuze s autorem. Celý festival budou přítomni streetartisti, kteří budou na umělých zdech prezentovat své umění, dále již tradičně uvidíme BMX exhibici, své svaly předvedou kluci z Workout Karviná. Tohle a mnoho dalších aktivit Vás čeká na letošním Dokořánu!

Festival je bezbariérový, počítá samozřejmě se zázemím hlídaného stanového městečka a hygieny. Předprodej bude spuštěn 1.7.2015 v prodejně Agape, dále v bufetu na Lodičkách, v jednání jsou také předprodejní místa v dalších městech v Moravskoslezském kraji.

        <p>Všechny novinky, informace a možnosti vyhrát vstupenky na FB události:

https://www.facebook.com/events/455031461321944/ 

Čt 6. srpen 2015
Loděnice, Karviná