Festival Track Brack open v Bílině, turné The Amber Route po Čechách a Slovensku

Festival Track Brack open v Bílině, turné The Amber Route po Čechách a Slovensku

Festival s názvem Track Brack open air 2013 se uskuteční v sobotu 15. června v Letním amfiteátru v Bílině, v krásném prostředí lázeňského parku Kyselka. Festival se uskuteční poprvé, v letech předešlých ovšem ve stejném místě a termínu probíhal festival Bořeň Mysteria. Na ten zavítaly kapely Sepultura, Pro-Pain, Dog Eat Dog a třeba také Marta Kubišová, která právě při posledním ročníku loňského roku žhavila publikum pro koncert Sepultury.

Letošní ročník pořádá opět bílinské kulturní centrum, ovšem ve spolupráci s americkým Track Brack records, vydavatelstvím alternativní scény, které zajistilo kompletní dramaturgii festivalu, a po kterém festival nese svůj název. Festival bude jednodenní a jako headliner se představí mezinárodní projekt Koonda Holaa (USA) feat. Steve Mackay (USA) & Toby Dammit (USA) & Michal Mlej (CZ). Jedná se o projekt Koonda Holaa, což je jednočlenná kapela Jameela Abdula Kebaba, v českých zemích známého pod jménem Kamil Krůta (F.P.B., Už jsme doma, Pseudo Pseudo), proslaveného svržením sochy Klementa Gottwalda v Teplicích roku 1987, doplněná o účast legendárního saxofonisty Steva Mackaye a bubeníka Tobyho Dammita, dva členy legendárních The Stooges Iggyho Popa. Právě Kamil Krůta komentuje letošní ročník takto: „Letošní festival v Bílině nabízí přehled skupin takzvané Euro Renaissance, tedy skupin, které díky internetu a odstranění evropských interbariér jsou schopny tvořit bez omezení dřívějších politických a komerčních tlaků. Jejich hudba vzniká v historicky ojedinělém období, neboť možná poprvé v lidských dějinách je dovoleno vše, k čemuž se odvážíme. Odvažte se také si přijít poslechnout hudbu, kterou hrají lidé existující mimo televizní propagandu a kreditní karty politických kartelů. Přijďte zapařit na večírek pod širákem a nechte se inspirovat k něčemu novému. S věcmi, jak se mají na světě, je to už opravdu zapotřebí.“

Z dalších kapel, které „splňují“ tzv. eurorenaissance, jmenujeme OVO (Itálie), CHANTAL MORTE (Francie), DO ŘADY! (CZ), RADICAL SATAN (Argentina), ANGER INSIDE (CZ), DILATED (CZ), SAPIENS (CZ), HEADWAR (Francie), JOHN MAKAY (Francie), LA SINGE BLANC (Francie), PETULA CLARCK (Belgie), DUFLAN DUFLAN (Belgie), FACES ARE FICTION (CZ), F.A.KING (CZ), AUSTIN TOWSEND (Austrálie), SOLAR SKELETON (Belgie), DON VITO (Německo), FUZZ ORCHESTRA (Itálie).

The Ambre Route Tour 2013

Festivalu Track Brack bude předcházet turné po českých a slovenských městech, které ponese název The Amber Route tour 2013. Všechny koncerty se uskuteční v obsazení Koonda Holaa, Steve Mackay a Michal Mlej, jako host bude vystupovat bílinská punková legenda Do řady!. Turné bude zahájeno v úterý 11. června v pražském klubu Bunkr Parukářka, dále bude pokračovat v ostravském klubu Barrák (12.06.), v bratislavském klubu Randal (13.06.) a v Jihlavě, v klubu Soul Music Club (14.06.). Koncem června se tato sestava bude přesouvat do Polska, Itálie a Chorvatska. Předprodej na všechny tyto koncerty byl již zahájen, vstupenky jsou k dispozici v obvyklých předprodejích.