Festival Velká výzva představí hudební hvězdy i plán Hnutí DUHA na modernizaci Česka

Již tuto sobotu v 10 hodin odstartuje na pražské Kampě první ročník Festivalu Velká výzva, přehlídka hudby, divadla i moderních zelených technologií. Hlavním partnerem festivalu je společnost Vodafone.

Celodenní akce má za cíl podpořit stejnojmennou iniciativu: Velká výzva usiluje o nový rámcový zákon, který posílí investice do moderních technologií a čistého průmyslu, jako je zateplování domů, šetrná doprava, lepší recyklace či místní potraviny.

Sobotní festival nabídne program pro všechny věkové skupiny: dopoledne bude patřit především dětem, které se můžou těšit na představení Pidivadla a s Cirkusem procestovat „kus světa“. V poledne pak začne hudební část programu: nebudou chybět koncerty skupin jako Mňága a Žďorp, Priessnitz, Please the Trees a Mako!Mako.

Součástí festivalu budou stánky firem, které představí nejnovější zelené technologické vychytávky pro každodenní život. Vedle nich se na Kampě představí vybrané české neziskové organizace s množstvím soutěží pro děti i dospělé. Nabitým dnem bude provázet zkušená moderátorská dvojice Pavel Anděl a Markéta Rachmanová. Více na www.velkavyzva.cz/festival

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:

„Festival předvede nejen hudbu a divadlo, ale také zelené technologické vychytávky pro život každého z nás. Bez politiků ale změna nepřijde. Oni musí chytrými zákony dát potřebné impulsy pro zelený průmysl, jakým je zateplování domů nebo snadnější recyklace. Modernizace ekonomiky nebo investice do vědy a výzkumu nesmí být jen frázemi z politických projevů. Proto jsme v sobotu na Kampu pozvali také přední politiky. Soudě podle účasti si politici očividně uvědomují, že Češi a Češky chtějí zdravý život i chytrou zelenou ekonomiku a chtějí také, aby s tím poslanci a ministři pomohli. Budeme se jich ptát, co konkrétně udělají.“

so 4. červen 2011
ostrov Kampa, Praha
Hnutí DUHA uspořádá 4. června 2011 pilotní ročník Festivalu Velká výzva. Celoden...