FILMOVÉ PROJEKCE NA FESTIVALU V BOSKOVICÍCH

FILMOVÉ PROJEKCE NA FESTIVALU V BOSKOVICÍCH

Letos je filmový program doslova nabitý zajímavými projekcemi nejrůznějších žánrů a proto začíná v kině Panorama již ve čtvrtek 11. 7. od 9.30 a to vítěznými filmy soutěže Cena Pavla Kouteckého za rok 2012 a 2013.

V následujících čtyřech dnech návštěvníci uvidí celovečerní i dokumentární filmy v tradičních a osvědčených blocích: Slovenský filmový den, Zločiny komunismu a dokumenty věnované 45. výročí srpnové okupace, Hudební film, Český dokument, Evropský film, Ozvěny festivalu Jeden svět, Přehlídka filmových škol či profil režiséra, který se bude letos věnovat tvorbě nestora slovenské kinematografie Juraje Jakubiska.

Dramaturgovi filmové části boskovického festivalu Petru Michálkovi se navíc podařilo získat film, který se dosud v běžné distribuci neobjevil a diváci tak budou mít jedinečnou příležitost shlédnout kompletní trilogii polské režisérky s osobním vztahem k České republice Agnieszky Holland – Hořící keř. Všechny tři díly budou promítnuty v kině Panorama v sobotu od 20.15 a výtěžek ze vstupného bude použit na dobročinné účely.

Kromě zasvěcených komentářů Pavla Tausiga, který letos uvede filmy Juraje Jakubiska, by si návštěvníci neměli nechat ujít osobní setkání s paní Zdenou Mašínovou po projekci dokumentu Třináctá komnata Zdeny Mašínové či přednášku Františka „Čuňase“ Stárka s ukázkami amatérských filmů dokumentujících český underground 80. let a z filmu Atentát na kulturu. Celou filmovou přehlídku a s ní i tento ročník festivalu zakončí v amfiteátru letního kina koprodukční snímek Lore (Austrálie/Německo/Velká Británie, 2013, režie: Cate Shortlandová, 109 min.), a to v neděli 14. 7. od 21.30.

Více informací nejen k filmovému programu najdete na www.boskovice-festival.cz

Čt 11. červenec 2013
Boskovice, Boskovice
V Boskovicích vás opět čekají čtyři dny nabité skvělou letní atmosférou a bohatý...