Finalistka "Talentu" Katarína Landlová pokřtí v pražském klubu NoD debutové album a videoklip!

Finalistka "Talentu" Katarína Landlová   pokřtí v pražském klubu NoD debutové album a videoklip!

Zpěvačka Katarína Landlová, která na sebe poprvé výrazněji upozornila v soutěži Česko Slovensko má talent 2012, má za sebou perný konec roku.

Dotočila a vydala své debutové album Lepší holky a v těchto dnech intenzivně zkouší s kapelou na speciální pražský koncert spojený s křtem, který se uskuteční 25.ledna v pražském Experimentálním prostoru NoD.

„Na koncertě zazní živě nejen celé album ale i další novinky, které se na něj nevešly. Fanoušci se můžou těšit i na nové covery, které mě baví dělat úplně jinak, než by se očekávalo.Velká změna mě čeká i co se týče kapely, protože živě obvykle hrajeme v akustickém triu. Tentokrát ale bude velká kapela, včetně bicích, synťáků, dechů… Předpokládám, že na pódiu bude celkem dost veselo.“ přibližuje koncert Katarína.

Kromě nového CD se charismatická zpěvačka chystá pokřtít i svůj nový videoklip k titulní písni alba – Lepší holky. „ Je to takový obrácený protest song, kdy neříkám, co je špatně na světě, ale co je špatně na mně,“ říká Katarína, která v písni s nadsázkou vyjmenovává všechny své chyby. V humorném videu, které během prvních pár hodin zhlédlo na Youtube několik tisíc fanoušků, dostala prostor pouze mužská část populace - mimo jiné Lukáš Pavlásek, Karel Hynek nebo slovenský moderátor Martin Pyco Rausch.

“Nápad k videu Lepší holky vznikl na koncertech. Když jsem viděla, jak moji kamarádi vyřvávají text "jsou holky lepší, jak se zdá, ale žádná jako já", přišlo mi to strašně vtipný. Takže jsme udělali video, ve kterém tenhle holčičí song zpívají zásadně a jenom chlapi. Většina materiálu je natočená na mobil, celé je to hodně punk a výsledek je dost bizarní, což dokonale naplňuje záměr.”

Návštěvníci se mimo koncertu a křtu mohou těšit na zbrusu nový merchandise, který pro Katarínu vytvořila designérka a výtvarnice Eva Pavlíková pod svou značkou Jelly Fish. „Pokud se někomu zalíbily příšerky na obalu desky, tak na křtu budou k mání. Řekli jsme si totiž, že trika má každý, tak to uděláme jinak. Pro všechny lepší holky máme příšerácké přívěšky, brože a náušnice, všechno z dílny Jelly-Fish.“

Novinka „Lepší holky“ vznikla v nahrávacím studiu a pod taktovkou producenta Armina Effenbergera z electro-popového dua Cartonnage. "Chtěli jsme udělat jednoduše dobrou písničkovou desku. Barevnou, zábavnou a upřímnou. Spolupracovat s Arminem je pro mě navíc splněný sen. Je hodně vnímavý ke sdělení songu, což je pro mě důležité a stylově jsme si naprosto porozuměli. Nechtěli jsme se opírat jen o kytarové písničkářství, hledali jsme spíš tu správnou náladu. Atmosféru, která je mi blízká, funguje hudebně a ladí s texty." popisuje novinku sympatická Slovenka, jejímž domovem už je ale deset let Praha.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dostání v kavárně NoD a v distribuční síti Ticketportal, v předprodeji za 100,- Kč a na místě za 150,- Kč.

Více na www.nod.roxy.cz