Grape Festival, aneb festival zrající jako víno!

Grape Festival, aneb festival zrající jako víno!

Letní radovánky se v Česku nesou ve festivalovém duchu. Nejen fanoušci muziky, ale i milovníci dobré zábavy si samozřejmě na nějaký ten festival vždycky zajít musí, a proč se tedy rovnou nepodívat k našim sousedům na Slovensko?

Mezi festivaly, které bychom si opravdu neměli nechat ujít, patří nováček v tomto oboru, a tím je Grape festival. Tento teprve 3. ročník se uskuteční 10 až 11. 8 2012, ale titul nováček mu rozhodně neubírá na kvalitě, spíše naopak, rok od roku nám zraje jako víno, takže svému názvu GRAPE ostudu rozhodně nedělá.

Kde ho vlastně najdete?

Grape festival se koná v malebném, lázeňském městečku Piešťany v tamním areálu letiště, ručička kompasu by směřovala na Západ, ale zlaté GPS dnes pomůže i tomu největšímu bloudilovi. Cestu můžete absolvovat buď vlakem či autem. Pokud si zvolíte vlastní přepravní vozidlo, naberte směr Piešťany po dálnici D1, ale pokud se vám cesta zdá moc dlouhá, nezoufejte, s bandou kamarádů vám cesta uteče určitě hodně rychle. Ale co si budeme povídat, není nad klasickou cestu vlakem, kde nezůstane nikdo při střízlivém rozumu, pokud zvolíte cestu vlakem, další dopravu vám usnadní i místní kyvadlová doprava, která vás odveze z nádraží až přímo k areálu.

Co vás čeká a nemine?

Festival se nese spíše ve stylu indie rocku a popu a je zárukou mnoha kvalitních interpretů. Na letošním ročníku vás může nejvíce zaujmout Morcheeba, Example a pro české osazenstvo oblíbení The Subways, kteří zde představí svoji novou desku Money and Celebrity. Samozřejmě za hřích by určitě stálo i současně nejvyhledávanější elektronické duo na světě The Bloody Beetroots. Velkým lákadlem je i jeden z nejvýznamnějších objevů roku 2011, britská kapela Wolf gang, která se svým singlem The King And All Of His Men, boduje po celé Evropě. S úspěchem rozhodně nezaostávají ani MODESTEP, kteří se zrodili ve stejném roce jako samotný Grape Festival, Modestep se proslavili především hity Feel Good a Sunlight a především už si stihli zahrát na největších evropských festivalech. Pro mnohé domácí může být perličkou i comeback dvou slovenských kapel, a to Tornádo Lue a Le Payaco. Avšak ani české osazenstvo, nemusí trpět steskem po domově, protože Grape festival nabízí celou škálu českých interpretů jako Tata Bojs, Prago Union, Skyline a od zahraničních návštěvníků těžko rozpoznatelní, dnes velmi populární Charlie Straight. A pokud je vám to pořád ještě málo, vaši pozornost mohou upoutat další skvělý interpreti jako: Lavagance, Funny Faces, A Banquet, The Twiilight Sad, New Ivory nebo Blood Red Shoes a samozřejmě mnoho dalších….

Jak moc si vybrat z kasičky?

Co se finanční stránky festivalu týče, co si budeme povídat, náklady na dopravu jsou pro nás přece jen o něco vyšší, ale nemusíte propadat panice, protože to není tak hrozné a pozitivní je také fakt, že Grape Festival je cenově srovnatelný s těmi u nás. Permanentku zakoupíte do 10.8 za cenu 39 €, na místě je to samozřejmě o něco dražší a to za 45 €. Další možností je koupit si lístek pouze na den a to v předprodeji za 34 € a na místě za 39 € Festival se koná za každého počasí, ale i v případě hrozby v podobě deštivého počasí existuje elegantní řešení v podobě páru moderních, mokru vzdorných holínek. Jako každý správný festival se i tento pyšní velkou škálou různých stánků s občerstvením či jiným nejrůznějším zbožím od suvenýrů až po míchané koktejly, letos budou novinkou festivalová dámská tílka a pro mnohé bude potěšením navýšení kapacity stánků s vegetariánským jídlem.

Na závěr ještě nějaké to plus…

Další výhodou Grape Fesivalu je jeho kapacita, která pojme maximálně 10 000 lidí, takže šílené davy a mačkanice, které vám brání ve volném pohybu, nezažijete v tak šílené míře jako na jiných festivalech obřích rozměrů. Na okraji areálu rovněž naleznete stanové městečko, které se vám bude snažit nabídnout ten nejvyšší možný komfort, a to v podobě pitné vody, sprch a chemických toalet. Brána Grape Festivalu se otevře v pátek 10.8 ve 12hod a umožní vám tak vstoupit do světa plného skvělé muziky, nevšední zábavy a nových zážitků, takže neváhejte, a všichni hurá na Grape Festival.

Více informací naleznete na: www.grapefestival.sk

pá 10. srpen 2012
, Piešťany sk