Hnutí DUHA otevírá letní kulturní sezónu Festivalem Velká výzva

Ekologická organizace Hnutí DUHA pořádá 4. června 2011 první ročník Festivalu Velká výzva. Celodenní přehlídka na pražském ostrově Kampa má za cíl podpořit stejnojmennou iniciativu: Velká výzva usiluje o nový rámcový zákon, který posílí investice do moderních technologií a čistého průmyslu, jako je zateplování domů, šetrná doprava, lepší recyklace či místní potraviny.

Sobotní festival nabídne program pro všechny věkové skupiny: dopolední část pro rodiny s dětmi se bude sestávat z několika divadelních představení. V poledne pak odstartuje hudební program předních českých hudebních skupin, které budou až do pozdního večera. Součástí festivalu budou stánky významných českých neziskových organizací a firem, které představí současné trendy průmyslu šetrného k životnímu prostředí. Nabitým dnem bude provázet zkušená moderátorská dvojice Petr Vacek a Pavel Anděl.

Festival splňuje parametry ekologické akce: využitá energie bude pocházet z obnovitelných zdrojů, veškeré odpady budou recyklovány a podávat se bude občerstvení pouze z místní produkce.

Bližší informace naleznete na: www.velkavyzva.cz/festival

Program na hlavním festivalovém pódiu

10:00 - 10:45 Pidivadlo: Tři nezbedné pohádky
10:50 - 11:30 Teatrofon: CirKUS SVĚTA
11:30 - 12:15 Květy
13:00 - 13:45 Please the Trees
14:15 - 15:00 Zdeněk Bína Acoustic Project
16:00 - 16:45 Mňága a Žďorp
17:30 - 18:15 Priessnitz
19:00 - 19:45 G-Point Hunters (R. Holý, M. Rupert, T. Černochová)
20:30 - 21:30 Mako!Mako

Doprovodný program

• Farmářské tržiště – od 10 hodin si můžete u stánků nakoupit kvalitní potraviny z české produkce
• Soutěže a hry pro děti – po celou dobu festivalu se vaše děti mohou zapojit do soutěží s tématikou ochrany přírody a životního prostředí na stáncích neziskových organizací.
• Velká výzva pro vás – na stánku Hnutí DUHA se dozvíte více o tom, co je iniciativa Velká výzva a budete-li chtít, můžete se k ní snadno přidat
• Energeticky úsporné vychytávky – partneři Velké výzvy představí na svých stáncích moderní ekologicky šetrné technologie.
• Festivalové občerstvení – na své si přijdou milovníci tradiční domácí kuchyně i cizokrajných specialit, zkrátka nezůstanou ani vegetariáni.

so 4. červen 2011
ostrov Kampa, Praha
Hnutí DUHA uspořádá 4. června 2011 pilotní ročník Festivalu Velká výzva. Celoden...