Jamajská superstar Gyptian 29. 9. poprvé v ČR

Jamajská superstar Gyptian 29. 9. poprvé v ČR

Vyprodaný koncert Damiana Marleyho, který proběhl 29. srpna ve Velkém sále pražské Lucerny, nás přesvědčil na vlastní oči, že i v Čechách je stále velký zájem o reggae a dancehall. Lucerna Music Bar ve spolupráci s Jahmusic.net proto pro vás připravuje koncertní seriál Pražský podzim, který letos představí hned tři pozoruhodné reggae ikony. První z nich je jamajská superstar Gyptian, jenž dorazí se svou kapelou do Lucerna Music Baru ve čtvrtek 29. září.

Autor hitů Hold You, Serious Time, Non Stop, Jiggle Jiggle, Wine Slow a mnoha dalších pecek od reggae přes dancehall až k nejsoučasnějšímu R&B a EDM zvuku, patří do první ligy nejen doma v Karibiku, ale těší se obrovské popularitě i v USA. Jeho klipy, jako vůbec jednoho z mála Jamajčanů, rotují i v mainstreamových televizích, a spolupracoval několikrát s Major Lazer, kteří mu mimochodem produkovali song Vixen z jeho čtvrtého alba Sex, Love & Reggae. Tuto zatím poslední dlouhohrající nahrávku produkoval Jerry “Wonda” Duplessis, jenž stojí i za hity Mary J. Blidge, The Fugees, Lupe Fiasco nebo Miguela. Na desce si také s chutí zazpívaly Estelle, Melanie Fiona, Angela Hunte nebo soca star Bunji Garlin.

Málokterý interpret z Jamajky v novém miléniu takhle hladce zaplul do světové taneční scény, jako právě Gyptian. Jeho hlas, flow, charisma a sbírka hitů dávají tušit, že tato jamajská party bude rozhodně stát za to!

Čt 29. září 2016 21:00
Pondělní vyprodaný koncert Damiana Marleyho ve Velkém sále pražské Lucerny nás p...