Jamajský hitmaker Junior Kelly vystoupí poprvé v ČR

Jamajský hitmaker Junior Kelly vystoupí poprvé v ČR

Do Prahy se 10. listopadu poprvé podívá uznávaný jamajský zpěvák Junior Kelly. S sebou přiveze nejen živou kapelu, ale také zbrusu nové album Urban Poet, které vychází 9. října. Jedná se o Kellyho již desátou desku vydanou v novém miléniu a dle slov autora se jedná zatím o nejlepší a nejpestřejší nahrávku jeho kariéry.

Urban Poet je desáté album Juniora Kellyho a tak si na něm dal opravdu hodně záležet. Všichni zúčastnění na tomto projektu se shodují, že jde o naprosto zásadní kousek jeho tvorby, který by mohl posunout rozměry i vrámci celé reggae scény. Sám autor věří, že tato deska posluchače nejen inspiruje k přemýšlení, ale i pomůže proaktivně čelit výzvám a problémům dnešního světa. Živě nahrávané album dalo Kellymu hodně umělecké svobody a dle jeho vlastních slov, je to vůbec nejlepší deska, kterou kdy dal dohromady. “Bylo pro mne čistou radostí pracovat s Irievibrations. Naslouchali mi a dali absolutní důvěru i svobodu ve vlastním vyjadřování,” doplňuje autor, který si tentokráte vybral pro spolupráci rakousko-německé vydavatelství Irievibrations Records. Urban Poet představí celkem 16 nových songů, které vedle reggae nabízejí také dancehall, RnB, soul a zcela netradičně i trochu jazzu.

Junior Kelly se narodil v Kingstonu roku 1969 a k reggae se dostal přes svého staršího bratra, který byl selektor (DJ) a vzal jej do studia už jako šestnáctiletého. Tehdy také vznikla první nahrávka, která mu otevřela dveře do dalších studií. Přesto další písnička, s kterou byl Kelly spokojený natolik, aby ji pustil do světa, vyšla až v roce 1993 u labelu Ghetto Youths, který vlastní pánové Damian & Stephen Marley. Později v devadesátých letech Kelly vydal sérií dalších singlů, ale tím osudovým, který mu pomohl prorazit za hranice Jamajky, byla až písnička If Love so nice, kterou nahrál koncem roku 1999. Na jaře následujícího roku kralovala jamajské hitparádě dlouhých 13 týdnů, což v tamní obrovské konkurenci byl velký úspěch. Díky tomu si jej všiml britský label Jet Star a nabídl mu kontrakt na debutové album, které produkovali Mafia & Fluxy. Otevřeli mu tak dveře do Evropy, kde dodnes patří mezi jednoho z nejoblíbenějších reggae zpěváků nového milénia.

Út 10. listopad 2015
V rámci listopadových oslav 20. výročí klubu Lucerna Music Bar proběhne 10. 11....