Jazzoví Lyre de Temps dorazí na Sázavafest

Jazzoví Lyre de Temps dorazí na Sázavafest

Sázavafest vám letos nabídne vskutku multižánrový zážitek. Vedle DJe Saka Noela, Molotov, Skindred a Katky Knechtové vám letos za předprodejních 900 Kč včetně poplatků zahrají i jazzoví Lyre de Temps.

Více než cokoliv jiného jsou Lyre de Temps nečekaným spojením tří milovníků hudby, kteří toužili po prozkoumávání tajů hudby 20. století. Seconde, Q a Ry´m se vytvořili moderní formaci spojující zdánlivě nespojitelné umělce. Přestože každý ze členů je tak odlišný, všichni tři sdílejí lásku k modernímu jazzu a snahu v hudbě odstranit hranice, které běžně limitují originalitu a kreativitu. Zpěvák a pianista kapely, Ry´m, podtrhuje tento aspekt jejich tvorby svým talentem improvizovat. Kapela je specifická právě tím, že všechny hlasy a zvuky piana prezentované v různých písních, byly nahrány na první pokus, a, aniž by tyto byly napsány dopředu. Ry´m je tedy mistrem improvizace!

Tato francouzská kapela vydala své první album, „Lady Swing“, v roce 2010, čímž se jejich popularita rozšířila hlavně po Evropě a Asii. V současné době můžete kapelu najít na soundtracku k francouzskému filmu „The Artist“, který získal několik zlatých glóbů a nominaci na Oscara.

Čt 2. srpen 2012
Zelený ostrov, Benešov u Prahy
12. ročník multikulturního festivalu.