Joshua Radin do Prahy nepřijede

Joshua Radin do Prahy nepřijede

První pražské vystoupení Joshua Radina, které se mělo uskutečnit 9. května v Paláci Akropolis, bylo z logistických důvodů zrušeno.

Joshua Radin se narodil v roce 1974 do židovské rodiny polsko-německo-rakouského původu, se kterou žil v Ohiu. Tam také vystudoval uměleckou školu s primárním zaměřením na kresbu a malbu. Northwestern University mu však poskytla také průpravu ve scénaristice či výuce umění.

Radin sám datuje počátek své hudební kariéry rokem 2004, pouhé dva roky poté, co se začal učit hrát na kytaru. Když nedlouho na to zazněla jeho skladba Winter v populárním americkém televizním seriálu Scrubs, takřka ze dne na den byl Radin zasypán nabídkami nahrávacích smluv a koncertů. Píseň vyšla o dva roky později na debutovém albu We Were Here, které svého autora přeneslo na turné ve Spojených státech i Evropě (Velkou Británii nevyjímaje), kde se na podiích střídal např. s Sheryl Crow, Tori Amos, Imogen Heap, The Script aj.

Když v roce 2008 vyšlo album Simple Times se singlem I'd Rather Be With You, suverénně si namířilo cestu nejen na 2.příčku v digitálních prodejích ve Spojených státech ale také do britské singlové hitparády, kde skončilo těsně pod první desítkou. Následovala nahrávka The Rock And The Tide produkovaná Martinem Terefe (Cat Stevens, Ron Sexmith), která se vyhoupla do TOP 5 albové hitparády na iTunes a dále deska s pořadovým číslem čtyři Underwater (vydaná v roce 2012), na kterou jen o rok později písničkář navázal albem Wax Wings s hitem Lovely Tonight.

Do Prahy měl Joshua Radin přijet osobně představit svoji letošní novinku Onward and Sideways, která vyšla počátkem ledna a na níž hostuje např. Sheryl Crow, bubeník Davida Bowieho Matt Chamberlain, kytarista Greg Leisz (Jackson Browne, Willie Nelson) nebo klávesista Patrick Warren (Bob Dylan, Emmylou Harris).

so 9. květen 2015
Palác Akropolis, Praha
Palác Akropolis uvede 9.května v české premiéře koncert kytaristy a písničkáře J...