KUBÁNSKÝ QUINCY JONES PŘIJÍŽDÍ DO PRAHY

KUBÁNSKÝ QUINCY JONES PŘIJÍŽDÍ DO PRAHY

Juan de Marcos González, kubánský bandleader, skladatel a aranžér, je ten známý „Quincy Jones of Cuba”, architekt Afro-Cuban All Stars (zárodku Buena Vista Social Clubu) a zakladatel Sierra Maestry, další úspěšné kubánské kapely. Jeho otec zpíval v Arsenio Rodriguez Orchestru, strýc Ruben González byl slavným pianistou v Buena Vista Social Clubu. Jedinečné vystoupení těch nejlepších muzikantů Kuby pod hlavičkou Juan de Marcos González & Afro-Cuban All Stars si můžete vychutnat ve čtvrtek 15. května v Lucerna Music Baru.

Na nahrávce Afro-Cuban All Stars z roku 1996 „A Toda Cuba Le Gusta” učinkovalo téměř 60 hudebníků. Tehdy vzniklo i nezapomenutelné CD Buena Vista Social Clubu se slavnými umělci jako Compay Segundo, Eliades Ochoa a americký kytarista Ry Cooder.

Během své kariéry Juan de Marcos aranžoval, řídil, produkoval nebo koprodukoval více než 25 alb a některé z nich, jako např. Dundunbanza (Sierra Maestra 1994), Toda Kuba la gusta (Afro-Cuban All Stars 1997), Introducing Ruben Gonzales (Ruben Gonzalez 1997), Buena Vista Social Club (1997), Buena Vista Social Club presesents Ibrahim Ferrer (1999), Distinto, diferente (Afro-Cuban All Stars 1999) jsou uznávané jako klíčové kubánské hudební projekty 20. století.

Marcos je mnoha specialisty považován za skutečného vůdce kubánského hudebního revivalu minulých let. V roce 2000 obdržel i s Nickem Goldem šéfem vydavatelství World Circuit první cenu Womexu za projekt Buena Vista Social Club. V roce 2005 Marcos založil vlastní nezávislou značku DM Ahora! Records, s níž vydal alba Live in Japan a Step Forward. AlbumStep Forward bylo v roce 2006 nominováno na cenu Grammy. Práce Juana de Marcose byla celkem třikrát nominována na cenu Grammy, jednou na cenu Latin Bilboard a jeho Afro-Cuban All Stars byl časopisem Down Beat Magazine zvolen za nejlepší kapelu. Další projekty představují novou generaci kubánské hudby, která spojuje různé žánry.

Vstupenky v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream, Ticketart a na webu www.jmw.cz