Letošní Blues Alive navštíví Jay Sieleman, předseda největší světové bluesové nadace The Blues Foundation

Letošní Blues Alive navštíví Jay Sieleman, předseda největší světové bluesové nadace The Blues Foundation

Letošní ročník festivalu Blues Alive, který proběhne od 14. do 16. listopadu v severomoravském Šumperku, navštíví Jay Sieleman, předseda americké nadace The Blues Foundation. “Je to pro nás velká pocta, protože The Blues Foundation je největší organizací na světě sdružující hudebníky, organizátory, novináře, promotéry a všechny, kteří se snaží o popularizaci blues,” říká ředitel festivalu Blues Alive Vladimír Rybička. V současné době The Blues Foundation sdružuje téměř 5.000 členů - individuálních a kolektivních.

The Blues Foundation je iniciátorem a organizátorem několika velmi významných a v prostředí blues mimořádně oceňovaných událostí a akcí. Nejvýznamnějšími z nich jsou: každoroční ceny pro hudebníky (Blues Music Awards), pro lidi podporující blues (Keeping The Blues Awards), největší bluesová soutěž na světě (International Blues Challenge) a The Blues Hall Of Fame – muzeum/galerie, jejímž cílem je uctít největší osobnosti světa blues a udržovat jejich památku. Jay Sieleman stojí v čele The Blues Foundation od roku 2009. Projevil se jako mimořádně úspěšný manager a vizionář, neboť právě posledních pět let je obdobím nebývalého rozkvětu této organizace, která je dnes nejdůležitějším a nejvýznamnějším arbitrem ve světě blues.

Devatenáctý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive, který patří k největším středoevropským přehlídkám svého žánru, nabídne přes dvacet kapel a hudebníků. “Díky státnímu svátku 17. listopadu jsme letos nově připravili místo dvou tři hlavní večery - od pátku do neděle,” říká Vladimír Rybička. K hlavním letošním lákadlům patří úvodní koncert věnovaný bluesové legendě Muddymu Watersovi, kde vystoupí jeho dva synové, dále držitel mnoha bluesových ocenění, americký zpěvák a hráč na foukací harmoniku John Németh, a jedna z nejvýznamnějších osobností současného blues, Otis Taylor, který přijede s novou kapelou. Více informací na www.bluesalive.cz, kde jsou také v prodeji vstupenky.