Malebné jihomoravské město se po roce opět roztančí festivalem.

Malebné jihomoravské město se po roce opět roztančí festivalem.

Od čtvrtka 11. do neděle 14. července proběhne v Boskovicích 21. ročník unikátního festivalu pro židovskou čtvrť.

Festival Boskovice jsou čtyři dny nabité letní pohodou a bohatým programem. Zajímavosti z hudební, divadelní a filmové scény, autorská čtení, výstavy, prohlídky židovské čtvrti, výtvarné dílny, stolní hry, cyklovýlet, DJs, happeningy a další překvapení. To vše je k vidění a slyšení v amfiteátru letního kina, v zámeckém skleníku, na hradě, v synagoze, v Muzeu Boskovicka, v ulicích židovské čtvrti, v městském kině a na spoustě dalších míst. Festival ovládne celé město a i v tom spočívá jeho výjimečnost.

Boskovice nabízejí i další zajímavá místa a řadu krásných zákoutí. Židovský hřbitov bude během festivalu veřejně přístupný, a v synagoze nepřehlédněte unikátní nástěnné malby. Až si budete potřebovat odpočinout, nezapomeňte navštívit třeba Literární čajovnu nesoucí jméno slavného boskovického rodáka Hermana Ungara s přilehlou kafírnou.

Festival je věnován propagaci jedinečné urbanistické památky v tomto jihomoravském městě – židovské čtvrti, s jejíž historií vás seznámí komentované prohlídky této části města. Naučná stezka židovskou čtvrtí města skrývá téměř třicet významných památek. Na prohlídce je k vidění např. nedávno zrekonstruovaná synagoga, mikve, brána z roku 1753 nebo pamětní desky Hermana Ungara či Ignáce Ticha. Šedesát minut plných historie boskovických Židů, vše v přítomnosti mlčenlivých architektonických dokladů o staleté segregaci jednoho národa.

Letos na festivalu mimo jiné vystoupí

Už jsme doma, Mňága a Žďorp, RabiGabi a.G., Przytula & Kruk (PL), Petra Börnerová Trio (CZ/SK/H), The Kingsize Boogiemen, Roosevelt Houserockers (A), Klezmafour (PL), Čankišou,, Kill The Dandies!, Už jsme doma, Kubo Ursiny & Provisorium (SK), Kerekes Band (HU), Vladimír Václavek, Longital (SK), noAR+IS+, Kontroll, Posledné decembrové dni (SK), Kittchen, Plum (PL), BBP, Permon Balet Superstar, Fru Fru, Květy, divadla Teatro Novogo Fronta, Loutky bez hranic a mnoho dalších.

Čt 11. červenec 2013
Boskovice, Boskovice
V Boskovicích vás opět čekají čtyři dny nabité skvělou letní atmosférou a bohatý...